Успішна історія Дрогобицького ДРАЦСу.

До  Дрогобицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулась громадянка України з питань державної реєстрації народження дитини у відповідності до ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Зібравши матеріали справи, а саме: рішення суду про розірвання суду, паспорт громадянина України, медичне свідоцтво про народження дитини тощо, відділом встановлено: дитина народилась до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу.

Надана консультація щодо державної реєстрації народження дитини, в даному випадку,  не відповідала бажанню матері, що призвело, в свою чергу, до реєстрації народження з пропуском строку та з подальшим зверненням до суду.

Даним відділом надано відповідні роз’яснення для правильного написання позовної заяви, з метою подальшого виконання рішення суду.

Дане питання вирішено, в результаті чого видано повторне свідоцтво про народження сина, після внесення відповідних змін.

Успішне отримання повторного свідоцтва про народження.

            До Франківського районного у м.Львові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулася громадянка для отримання повторного свідоцтва про її народження. Під час розгляду документів з’ясувалося, що існують суттєві  розбіжності між даними, зазначеними у паспорті громадянки та даними її свідоцтва про народження, зокрема щодо написання її по батькові. Така розбіжність   унеможливлювала видачу повторного свідоцтва.  Громадянці було запропоновано подати до відділу заяву про внесення змін та виправлень до актового запису про її народження.  Для розгляду даної справи відділом було зроблено запит до центрального  державного  історичного архіву м. Львів щодо витребування архівної довідки про народження батька заявниці за 1931 рік. І хоча за вказані роки збереглися далеко не всі метричні книги, у даному випадку громадянці пощастило, документи щодо народження її батька збереглися, та архівна довідка була надіслана до відділу. Після оперативного розгляду зазначеної заяви до актового запису були внесені зміни і громадянка отримала своє таке довгождане свідоцтво про народження.

Захист прав та інтересів громадян.

10 січня 2018 року до Головного територіального управління юстиції  звернувся Громадянин із питанням щодо сплати боргу банку Михайлівський, який 2016 році Національний банк України визнав неплатоспроможним. Громадянин не знав що робити далі, бо вже два роки потерпав від телефонного терору з боку осіб, які невідомим способом заволоділи його особистими даними. Можливо це  б продовжувалось і надалі та погрози від невідомих ставали все страшнішими. Одна з останніх полягала в тому, що у випадку несплати боргу на визначений рахунок без відома заявника  за допомогою нотаріуса буде переписано (конфісковане) все його майно. Налякавшись, що погрози буде реалізовано і в його оселю прийдуть виконавці з виконавчим листом про виселення, Громадянин, аби попередити ймовірні шахрайські дії, в своєму зверненні попросивши юстицію заблокувати  будь які дії з боку нотаріусів та реєстраційних служб, що стосуються його майна.

19 січня 2018 року Відділом систематизації законодавства правової роботи та правової освіти для врегулювання питань щодо кредитної заборгованості, рекомендовано звернутися до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ». Наголошено, що згідно статті 128 Цивільного процесуального кодексу України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов’язковою. Якщо їх явка є не обов’язковою Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії. Тому у разі виникнення судового процесу відповідач буде повідомлений безпосередньо судом.

Щодо питань, які стосуються приватної власності, звернено увагу заявника  на те, що відповідно до частини 4 статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Статтею 319 Цивільного кодексу України визначено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні, згідно статті 321 Цивільного кодексу України.

Згодом в телефонному режимі Громадянин висловив подяку юстиції за надані роз’яснення завдяки яким він вирішив питання з заборгованістю та  немає побоювань стосовно незаконного заволодіння чи розпорядження його майном.

Успішна історія стягнення адміністративного штрафу.

16 січня 2018 року до Жовківського  районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області надійшов виконавчий документ постанова Жовківського районного суду Львівської області від 04 жовтня 2017 року про визнання Громадянина винним у вчиненні адміністративного правопорушення   передбаченого ст.. 130 ч. 2 Кодексом України про адміністративні правопорушення  та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 20 400 ( двадцять тисяч чотириста) грн.. 00 коп., стягнення 320,00 грн. судового збору в дохід держави.

18 січня 2018 року державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження  , яка 18 січня 2018 року направлена сторонам для виконання.

З метою забезпечення виконання виконавчого документу 18 січня 2018 року державним виконавцем  винесена постанова про арешт майна боржника в межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, шрафів 20720 грн., яка направлена

на виконання в органи та установи, які посвідчують договори відчуження майна чи проводять його перереєстрацію на іншого власника, та сторонам виконавчого провадження.

18 січня 2018 року на запит державного виконавця  від Державної фіскальної служби України  надійшла відповідь , згідно якої  платник податків на обліку в органах ДПС не перебуває.

18 січня 2018 року  на запит державного виконавця від Пенсійного фонду України надійшла відповідь, згідно якої  Громадянин перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Львівській області та отримує пенсію в розмірі 1452 грн., останнє місце якого Військова частина.

22 січня 2018 року на підставі постанови державного виконавця про арешт майна боржника надійшла інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухо-мого майна щодо суб’єкта про  державну реєстрацію обтяжень та про те, що  боржнику на праві власності належить ½ частка квартири.

22 січня 2018 року на підставі інформації про державну реєстрацію обтяжень та наявності у власності боржника нерухомого майна державний виконавець прийняла рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

26 січня 2018 року боржник  прибув до державного виконавця, який  роз’яснив боржнику  дії державного виконавця щодо примусового виконання рішення суду та надав йому правову  допомогу у вирішенні  даного питання.

29 січня 2018 року боржник штраф та судовий збір в сумі 20 720 грн., виконав-чий збір в сумі 2072 грн., та витрати виконавчого провадження в сумі 150 грн. сплатив в повному обсязі , що підтверджується квитанцією № 76 від 29.01.2018 року.

31 січня 2018 року враховуючи  те, що кошти надійшли на депозитний рахунок відділу, державний виконавець винесла постанову про закінчення виконавчого провадження , припинення арешту майна боржника та скасування інших заходів примусового виконання рішення.

Заборона виїзду за кордон, як дієвий важіль впливу на боржника.

У старшого державного виконавця Червоноградського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження щодо виконання виконавчого листа, виданого 11.02.2009 року Червоноградським міським судом Львівської області, про стягнення з Боржника на користь Стягувачки аліментів на утримання дітей: Дочки , 23.08.2000 р.н., та Сина, 18.03.2007 р.н., в розмірі 1/3 частини зі всіх видів доходу щомісячно, але мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 08.10.2008 року і до досягнення дітьми повноліття.

Станом на 21.02.2018 року у боржника була наявна заборгованість зі сплати аліментів на користь у розмірі 62018,63 грн.

В ході проведення виконавчих дій, державним виконавцем скеровано на адресу Державної прикордонної служби ухвалу Червоноградського міського суду про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

В процесі примусового виконання виконавчого листа №2-4126/08, виданого 11.02.2009 року Червоноградським міським судом Львівської області,  встановлено, що 21.02.2018 року на адресу Червоноградського міського ВДВС ГТУЮ у Львівській області надійшла заява Боржника  №б/н від 21.02.2018 року, згідно із якою стягувачка повідомляє, що заборгованість по аліментах станом на 21.02.2018 року погашена в повному обсязі.

Ефективне виконання відділом своїх обов'язків.

Дрогобицький РВ ДВС з виконання виконавчого листа № 2-2036, виданого 16.05.2007 Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, про стягнення  з Боржника в користь Стягувачки аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на утримання сина 26.02.2004 р.н.

Згідно розрахунку заборгованість по аліментах станом на 01.02.2018 становила суму 46432,01 грн.

З метою забезпечення належного виконання вимог Закону України від 07.12.2017 за № 2234 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» 20.02.2018 державним виконавцем винесено чотири постанови передбачені п. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження».

В результаті вчинених державним виконавцем заходів, боржником 21.02.2018 перераховано стягувачеві 10000,00 грн, 22.02.2018 - 27900,00 грн, загальна сума сплаченої заборгованості станом на 27.02.2018 становить 37900,00 грн.

Успішна історія з виправлення помилки.

В лютому місяці до Буського РВ ДРАЦС звернулись громадяни, в яких виникла проблема. Їх син  , якому виповнилось 24 роки, не звертався до міграційної служби для отримання паспорта, оскільки в свідоцтві про народження допущено помилку в прізвищі..Міграційна служба повинна встановити його особу, оскільки зараз документ, що посвідчує особу отримують в 14 років.

Для звернення до відділу про внесення змін до актового запису цивільного стану звернулись батьки. Від сина також отримано відповідну заяву та довідку міграційної служби, що особа не документована паспортом, а також тимчасове посвідчення Буського районного військового комісаріату з фотокарткою. Розглянувши дані матеріали справи Буським районним відділом ДРАЦС було внесено зміни до актового запису про народження та видано свідоцтво про народження. Як результат громадянини звернувся до міграційної служби про документування його паспортом.

В даному випадку проблема могла бути вирішення тільки за умови співпраці відділу з міграційною службою, військовим комісаріатом.

Погашення заборгованості по аліментам

Бродівська виконавча з примусового виконання виконавчого листа від 28.12.2015 року, виданого Бродівським районним судом Львівської області, про стягувати з Боржника, на користь Стягувачки аліменти у розмірі 880,00 грн. щомісячно.

Станом на 01.02.2018 рік заборгованість по аліментах становила – 16 720,00 грн. Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по аліментах, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець, в телефонному режимі, зобов’язав боржника з’явитися до відділу державної виконавчої служби.

15.02.2018 року боржник з’явився до відділу та був ознайомлений із розміром заборгованості по аліментах, а також про те, що вразі несплати боргу, згідно ч.9 ст.71 ЗУ «Про виконавче провадження», він буде тимчасового обмежений у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії , у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про що в свою чергу, був складений акт державного виконавця.

19.02.2018 року боржником було надано квитанцію про сплату аліментів у сумі  24 959,81 грн., що включає в себе 16 720,00 грн. заборгованості та сплачені аліменти по вересень місяць 2018 року включно.

Швидке вирішення проблем з виплатою аліментів!

02.03.2018 року у Галицький відділ державної виконавчої служби міста Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулась заявниця-стягувач  з проханням посприяти стягненню боргу зі сплати аліментів з боржника.

06.03.2018 року державним виконавцем винесена постанова про опис і арешт майна боржника, а також здійснено вихід на територію та проведено опис та арешт квартири, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Кримська, 28/78.

07.03.2018 року боржник з’явився у відділ та 20.03.2018 року сплатив заборгованість у повному обсязі (74 000грн), на депозитний рахунок відділу.

22.03.2018 року державним виконавцем перераховано вказані вище кошти на реквізити рахунку, які надала у заяві стягувач.

Юстиція ніколи не залишалась осторонь проблем сирот!

До Старосамбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернувся директор Добромильської загально-освітньої середньої школи інтернат, в якій на державному забезпечені перебуває дитина. Він розповів, що при державній реєстрації народження дитини, у відомостях про батьків було допущено помилку у графі по батькові дитини, а це перешкоджає оформити документи на усиновлення дитини.

Тому працівником відділу було прийнято заяву на внесення змін до актового запису про народження. Швидке виконання даної справи ускладнювалось тим, що всі необхідні актові записи знаходились в інших відділах Львівської області. Було прийнято рішення негайно скерувати всі необхідні запити.

На протязі одного робочого дня справа була сформована та надіслана у відповідний відділ, у якому перебуває на зберіганні другий примірник актового запису, до якого необхідно внести зміни.

Справу успішно виконано та видано повторне свідоцтво про народження дитинки, яке отримав директор Добромильської загально-освітньої середньої школи інтернат.

Закон #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ в дії!

У Франківському відділі державної виконавчої служби м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Франківським районним судом м. Львова про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно.

Станом на 01.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила –26855 грн.

При виході за місцем проживання боржника мобільною групою відділу роз’яснено зміни до Закону України «Про виконавче провадження» що стосуються посилення відповідальності по заборгованість по аліментах, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, а саме про те, що державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України — до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами — до погашення заборгованості зі сплати аліментів у
повному обсязі;

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, — до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання — до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

23.02.2018 року боржником надано підтвердження про сплату заборгованості в повному обсязі.

Допомога при реєстрації народження дитини.

Відділом ДРАЦС було одержано усну інформацію від однієї із місцевих рад Яворівського району Львівської області, про те , що в одному із населених пунктів даної місцевої ради проживає мати без реєстрації на території місцевої ради, народила дитину та не провела державну реєстрацію її народження. Відділом ДРАЦС було встановлено, що жінка 1999 року народження, зареєстрована в одній із областей України, проживає в будинку на території одного із сіл Яворівського району Львівської області, народила дитину в пологовому відділенні Яворівської центральної районної лікарні Львівської області  та не зареєструвала в державних органах реєстрації актів цивільного стану факт народження своєї дитини . Мати новонародженої дитини зареєструвала шлюб з чоловіком ,який є біологічним батьком даної дитини після народження дитини , під час державної реєстрації шлюбу обрала прізвище чоловіка і, оскільки вона зареєстрована в іншій області України, здала документи на виготовлення нового паспорта громадянки України після державної реєстрації шлюбу.  Відділом проведено роз’яснювальну роботу з даною громадянкою і повідомлено ,що  нею вчинено адміністративне правопорушення , оскільки відповідно до статті 144 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини зареєструвати її народження в державному органні реєстрації актів цивільного стану . Невиконання цього обов’язку є підставою покладення на них відповідальності, встановленої законом .

Спільними зусиллями працівників відділу, представників органів місцевого самоврядування, представників медичної установи мати дитини та її чоловіка викликано до відділу ДРАЦС де в присутності них за їх особистим бажанням подано заяву матері та батька дитини про визнання батьківства, на підставі якої зареєстровано факт державної реєстрації народження їх дитини.  Також відділом складено протокол про адмінісративне правопорушення у зв’язку з несвоєчасною реєстрацією народження дитини, який направлено на розгляд в адміністративну комісію по місцю проживання матері.

Справа щодо проведення державної реєстрації народження дитини завершена – відділом зареєстровано народження дитини та видано документ про її народження – свідоцтво.

Слід зазначити, що оперативні дії працівників відділу ДРАЦС та небайдужість і зусилля посадових осіб району до даної ситуації, призвели до успішного завершення даної справи.

Скажемо НІ недобросовісним боржникам!

У Турківському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження  з примусового виконання виконавчого листа виданого 04.02.2013 року Мостиським районним судом Львівської області про стягнення з боржника на користь стягувачки аліментів на утримання однієї дитини: доньки Вікторії – 26.02.2006 р.н. в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 02.10.2012 року і до досягнення дитиною повноліття. Виконавче провадження поступило на виконання з Сихівського відділу ДВС м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

23.11.2017 року державним виконавцем винесено постанову про прийняття виконавчого провадження до виконання та направлено сторонам до відома і виконання. Станом на момент прийняття виконавчого документа до виконання заборгованість по аліментах становила 60177,44 грн.

З метою встановлення майнового стану боржника державним виконавцем скеровано запити у реєструючі органи. а саме: ТСЦ № 4648 МВС у Львівській області, Відділ Держгеокадастру у Турківському районі Львівської області, Пенсійний фонд України, Державну Фіскальну службу України, Управління соціального захисту населення Турківської РДА. Однак, згідно відповідей реєструючих органів належного майна за боржником не виявлено, доходів боржник не отримує, відкритих рахунків у банківських установах немає.

При виході за адресою для перевірки майнового стану боржника – майно, на яке б можна було звернути стягнення, за боржником відсутнє. Боржник пред’явив до відділу ДВС платіжні документи про сплату аліментів в користь стягувача в сумі 16030,00 грн. за попередній період.

Згідно розрахунку державного виконавця заборгованість по аліментах станом на 07.03.2018 року становила 45527,83 грн.

Після вчинення державним виконавцем виконавчих дій, передбачених ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», боржник 13.03.2018 року сплатив заборгованість по аліментах у сумі 45527,83 грн. в користь стягувача згідно виконавчого документа. Аліменти боржником сплачені по 31.03.2018 року. Станом на 20.03.2018 року заборгованості по аліментах немає, боржник зобов’язався в майбутньому щомісячно сплачувати аліменти в розмірі, встановленому рішенням суду та чинним законодавством України, не допускати виникнення заборгованості по аліментах.

Вартові щасливого дитинства

На виконанні у Золочівського районного відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження з виконання виконавчого листа виданого Буським районним судом Львівської області про стягнення з Боржника на користь Стягувача аліментів на дитину, щомісячно в розмірі 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку,починаючи з 19.11.2012 і до досягнення дитиною повноліття.

У січні 2013 року держаним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копії якої скеровано сторонам виконавчого провадження для виконання та відома.

Оскільки боржник з моменту відкриття виконавчого провадження аліменти згідно даного виконавчого документа не сплачував, відповідно державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника, яку скеровано сторонам для відома та відповідним органам для виконання.

Станом на 06.03.2018 заборгованість по аліментах становила 19 092,04 грн. відповідно до розрахунку по аліментах здійсненого державним виконавцем.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, 22.02.2018 державним виконавцем винесено постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим у відділ з’явився Боржник та сплатив заборгованість в сумі 19 092,04 грн., що підтверджується платіжним дорученням.

Коли Закон пришвидшує сплату заборгованості

У Мостиському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Мостиським районним судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно., у зв’язку з продовженням сином навчання, починаючи з 21.11.2016 і до досягнення сином 23 – річного віку за умови продовження ним навчання.

Станом на 01.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 1116,02 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та з вищевказаними постановами особисто.

Впродовж двох днів, боржником зараховано на депозитний рахунок кошти в сумі 10 000грн. для погашено заборгованість по аліментах.

Успішна історія стягнення аліментів.

У Трускавецькому міському  відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Трускавецьким міським судом Львівської області про стягнення із боржника на користь стягувача  аліментів в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно на утримання доньки.

Станом на 01.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 83 992,18 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Станом на 01.03.2018 року заборгованість боржника по сплаті аліментів становила – 85 507,18 грн.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 13.03.2018 року стягувач прибув до відділу та повідомив про відсутність  заборгованістю по сплаті аліментів, що підтверджується власноручно написаною заявою стягувача про погашення заборгованості в повному обсязі.

 

Успішна історія погашення заборгованості по аліментам.

У Червоноградському міському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа про стягнення з Боржника в користь Стягувача аліментів на утримання сина Дмитра, сина Юрія  в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку в місяць, починаючи з 22.07.2010 року

Станом на 27.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 85 142,71 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

На адресу стягувача неодноразово скеровано повідомлення про те, що відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості аліментів, стягувач має право звернутися до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинення кримінального правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 26.02.2018 року Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та долучив квитанції про часткову сплату заборгованості

26.02.2018 року на адресу відділу ДВС надійшла письмова заява стягувача про повернення виконавчого документа без виконання та з проханням не застосовувати заходів примусового стягнення аліментів відносно боржника.

Червоноградським міським  ВДВС ГТУЮ у Львівській області винесена постанова про закінчення виконавчого провадження, у зв’язку із повноліттям дитини та відсутністю заборгованості по сплаті аліментів та припинено заходи примусового виконання.

Новації по стягненню аліментів в дії!

На примусовому виконанні у Городоцькому районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Городоцьким районним судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі по1000,00 грн. щомісячно на двох дітей, починаючи з квітня 2013 р. і до досягнення дітьми повноліття.

Станом на кінець лютого 2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 56000,00 грн.

Оскільки у боржника наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, боржник ухиляється від виконання зобов'язань покладених на нього рішенням, що відповідно до Закону України "Про виконавче провадження"підлягає примусовому виконанню., державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України ; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, які скеровані боржнику для відома.

Отримавши вказані постанови, що суттєво обмежують права боржника, останній сплатив заборгованість в повному обсязі в сумі 56000,00 грн.

Ще один #ГореБатько став відповідальним!

У Дрогобицькому МРВ ДВС перебуває виконавче провадження з виконання виконавчого листа, виданого 13.01.2009 р. Дрогобицьким міськрайонним судом, про стягнення аліментів з Боржника в користь Стягувачки на утримання їх сина ,26.08.2002 р.н в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів для дитини відповідного віку, починаючи з 17.11.2008 року і до досягнення дитиною повноліття.

25.03.2013 р. виконавчий документ, який поступив з ВДВС Трускавецького МУЮ  прийнято до примусового виконання та винесено постанови про відкриття виконавчого провадження. Станом на 01.01.2018 р., згідно розрахунку державного виконавця заборгованість за  виконавчим документом становила суму  68367,37 грн.

В результаті вчинених державним виконавцем заходів, спрямованих на примусове виконання рішення суду, а саме – звернення до суду з поданням про оголошення розшуку боржника, а в наступному встановлення його місця проживання та джерела отримання доходів, постанову скеровано у військову частину, що знаходиться у м. Яворів.

Згідно постанови державного виконавця, стягнення проводиться із доходів боржника у розмірі 70%. Станом на 27.02.2018 р. заборгованість по аліментах погашено у розмірі 4516,64 грн.

Успішна історія відновлення свідоцтва про народження.

25 січня 2018 року до Жовківського районного відділу ДРАЦС звернулась громадянка, 1941 р.н. уродженка села Велика Лінина, Старосамбірського району Львівської області, жителька Жовківського району, з питання отримання свого свідоцтва про народження. Жінка поважного віку, стверджувала, що свідоцтва про народження вона ніколи не бачила, але воно їй було дуже необхідне для представлення в нотаріальну контору. Відділом того ж дня, електронною поштою, надіслано запит до Старосамбірського відділу ДРАЦС та на жаль виявилось, що актовий запис про народження заявниці у відділі – не зберігся. Громадянці роз’яснено, що у відповідності до п.1.10 Правил внесення змін до актових записів, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Мінюсту України 12.01.2011 року за № 96\5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 р. за № 55/18793, питання щодо поновлення актового запису розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Окрім вказано, роботу відділу ускладнювало те, що у заявниці не збереглися документи, окрім паспорта, які були необхідні для долучення до заяви про поновлення актового запису про її народження (свідоцтво про шлюб батьків, свідоцтва про смерть батьків, свідоцтва про народження дітей). В процесі розгляду клопотання заявника відділом надавалися запити на перевірку наявності актових записів про народження до Відділу ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області та до Старосамбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Львівській області, в короткі терміни були надіслані відповіді та сформовані витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису, про шлюб, про шлюб батьків, про смерть батьків, про народження сина. Враховуючи, оперативну роботу Жовківського районного відділу ДРАЦС, відділу ДРАЦС УДР ГТУЮ у Львівській обл., Старосамбірського районного відділу ДРАЦС, заявнику стало можливим 16.02.2018 року, менш як за місяць отримати свідоцтво про народження.

         Заявниця, була приємно вражена  роботою працівників відділу та швидким вирішенням її успішної справи.

#ЗНАЮ!ДІЮ!ОТРИМУЮ!

До Старосамбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернувся громадянин щодо отримання витягу з державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо підтвердження дошлюбного прізвища матері.

 Згідно штампа про шлюб з копії паспорта матері заявника було видно, що шлюб укладений по селу Зоротовичі Старосамбірського району Львівської області. Після проведених пошуків в архіві відділу було з’ясовано, що актовий запис про шлюб батьків відсутній.

 Тоді працівник відділу зробив та надіслав запит про пошук у других примірниках актових записів про шлюб до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області. Після перевірки у других примірниках був знайдений актовий запис про шлюб. Головним спеціалістом відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області була зроблена копія актового запису про шлюб належним чином завірена і надіслана до нашого відділу. Після чого актовий запис був внесений до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

 Громадянин отримав довгоочікуваний витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо підтвердження дошлюбного прізвища матері і був задоволений що не потрібно звертатися до суду для поновлення актового запису про шлюб батьків, оскільки батьки померли.

Read more …

Не залишаємось байдужими і до проблем переселенців!

Залізничний районний у місті Львові відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області  інформує щодо успішної історії…:

У липні 2016р. переселенець з окупованої території Автономної Республіки Крим (Громадянин), який на даний час проживає зі своєю багатодітною сім`єю (Кримські татари) у Залізничному районі м.Львова, зареєстрував  у Залізничному районному у місті Львові відділі ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області зміну власного  імені з «Ленур» на «Ахмад». Після цього, виникла потреба змінити ім»я батька та по батькові у свідоцтвах про народження 5 дітей. Актові записи про шлюб (Сім`ї), народження їх дітей знаходились на окупованій території – АРК, крім того практично в усіх відомостях Державного реєстру актів цивільного стану громадян  цих документів було допущено ряд помилок  у перекладі з російської мови на українську при внесенні у електронну базу даних, що утруднювало швидке вирішення поставлених завдань. Однак завдяки правильному наданні роз`яснень норм чинного законодавства, правильному скеруванні у послідовності багаточисленних  дій заявника у плідній співпраці з відділом державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, де знаходиться архів книг державної реєстрації актів цивільного стану Автономної Республіки Крим, - станом на 2018рік усі питання щодо документів цивільного стану  зазначеної родини вирішені: поновлено  4 актових записи про народження малолітніх дітей,  внесено змін, виправлень до цих же 4-х актових записів про народження, оформлено зміну імені 3-м неповнолітнім дітям. У процесі, виправлено документи про шлюб Небієвих та у 2016році зареєстровано народження ще однієї дівчинки щасливої родини.

Read more …

Виховуєм сумлінність у батьків боржників!

Бродівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області  надає інформацію реалізованих відділом «Історій успіху», а при дотриманні принципу Міністерства юстиції України «Сказано-зроблено», а саме:

У старшого державного виконавця відділу на виконанні  перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа  від 2008 року, виданого Бродівським районним судом Львівської області, про стягнення з Громадянин 1, 27.03.1965 р.н., на користь Громадянин 2 аліменти у розмірі 250,00 грн. щомісячно.

Станом на 01.02.2018 рік заборгованість по аліментах становила – 12 000,00 грн. Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по аліментах, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст.71 Закону України «Про виконавче провадження»  винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

20.02.2018 року боржник Громадянин 1 з’явився до відділу та був ознайомлений з вище вказаними постановами особисто. Впродовж дня, борг був погашений в повному обсязі, у розмірі 12 500,00 грн., з переплатою на березень місяць. Боржником надано квитанцію про сплату боргу від 20.02.2018 року, яка підкріплена до матеріалів виконавчого провадження.

Read more …

Якщо один із батьків іноземець!

Галицький районний у місті Львові відідія інії реєстрації актів цивільного стану Головного територільного управ ления юстиції у Львівській областіповідомляє наступне: У лютому 2018 року, при приключениях в действии, документы для участия в мероприятиях, в которых принимали участие люди, люди, живущие в семье, проживающие в них, не могут проживать в уединении. Львова у громадянина Королівства Нідерландів (батька новонародженої дитини) було відмовлено, у зв'язку з тим, що у îого не було перекладу паспорта. Йому було роз'яснено, що оскільки Вінєється громадянином іноземної держави, необхідно перекласти паспорт на українську мову и нотариально засвидичити його. Після чого він разом із матір`ю дитини може звернутися до відділу та зареєструвати дитину, долучивши всі необхідні документи. Одночасно було надано консультацію щодо присвоєння імені дитині, а саме- «Навід» та не присвоєння по батькові, згідно національних традицій батька. У лютому 2018 року провідним спеціалістом відділу було проведено державну реєстрацію народный дитини, складено актовий записки про народження та видыно свідоцтво про народження. Так як, свідоцтво про народження дитини буде використовуватися батьком у Королівстві Нідерландів, батькам було роз'яснено про необхідність проставленія апостилю на документі та скеровано дане свідоцтво на проставлення апостилю.

Read more …

Червоноградський ДВС культивує відповідальне батьківство!

У Червоноградському міському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Червоноградським міським судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно починаючи з 20.09.2001 року і до повноліття дитини (05.02.2014 р.н.).

Станом на 05.02.2014 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 32 921,49 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 12.02.2018 року Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та з вищевказаними постановами особисто.

Заборгованість погашена в повному обсязі у розмірі 32 921,49 грн. Виконавцем Червоноградського міського ВДВС ГТУЮ у Львівській області винесена постанова про закінчення виконавчого провадження у зв’язку із повноліттям дитини та відсутністю заборгованості по сплаті аліментів та припинено заходи примусового виконання.

 

Read more …

Сплатив аліменти - вільно подорожуй!

У Дрогобицькому МРВ ДВС Головного ТУЮ у Львівській області перебуває на виконанні виконавче провадження:

Виконавче провадження з виконання виконавчого листа, виданого 06.06.2017 р. Дрогобицьким міськрайонним судом, про стягнення з боржника в користь стягувачки аліменти на її утримання, в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн. до досягнення дочкою трирічного віку, починаючи з дня пред'явлення позову до суду, тобто з 16.03.2017 року.

Виконавче провадження з виконання виконавчого листа, виданого 06.06.2017 р. Дрогобицьким міськрайонним судом, про стягнення з боржника в користь стягувачки аліменти на утримання доньки, 17.09.2015 р. народження, аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі по 1000 грн. щомісячно до  досягнення  дитиною повноліття, починаючи з дня пред'явлення позову до суду, тобто з 16.03.2017року.  

06.06.2017 р. виконавчі документи прийнято до примусового виконання та винесено постанови про відкриття виконавчих проваджень. Станом на 01.02.2018 р., згідно розрахунків державних виконавців заборгованість за кожним виконавчим документом становила 11 000 грн.

В результаті вчинених державними виконавцями заходів, спрямованих на примусове виконання рішення суду, а саме – звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України та скерування відповідної ухвали суду у Державну прикордонну службу України, боржником погашено фактично заборгованість по аліментах по 2-х виконавчих документах в сумі 22 000 грн.

Read more …

Успішна історія відновлення свідоцтв про народження.

06.12.2017р до Радехівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області надійшли заяви матері про видачу повторних свідоцтв про народження її двох малолітніх дітей. В результаті проведеної перевірки було встановлено, що у Радехівському  районному відділі ДРАЦС та в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, актових записів про народження дітей – не виявлено. З’ясувалося, що жінка - багатодітна мати.   У 2011році народила дочку та у 2012 році  сина  але свідоцтва про народження дітей не видавалися, оскільки вона  не зверталася  до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно пункту 24 Глави ІІІ Правил державної реєстрації актів  цивільного стану  в  Україні в якому вказано, що державна реєстрація народження з пропуском строку проводиться відділом ДРАЦС на загальних підставах за заявою будь-кого з осіб визначених статтею 144 Сімейного кодексу України, відповідно до  якої батьки зобов'язані  зареєструвати дитину  у відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

Громадянкою були  зібрані та надані відділу такі документи: медичні свідоцтва про народження дітей; медичні довідки про перебування дітей під наглядом лікувального закладу, заповнені лікарем, під наглядом якого перебувають діти, і засвідчені підписом керівника закладу охорони здоров'я та круглою печаткою закладу. На підставі вищезазначених документів, а також заяв матері про державну реєстрацію народження з пропуском строку працівниками відділу були розпочаті дві справи. В процесі розгляду  звернень надавалися запити на перевірку наявності актових записів про народження до Відділу ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області, в короткі терміни були надіслані відповіді та сформовані витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актових записів. В результаті швидкого та успішного розгляду справ, на протязі двох тижнів, були вирішенні питання державної реєстрації народження  малолітніх дітей одинокої, багатодітної мами, складені актові записи та видані свідоцтва про народження дітей з пропуском строку.

Громадянка була задоволена роботою працівників відділу та  приємно вражена швидким вирішенням її успішної справи.

Read more …

Успішна історія погашення багаторічного боргу по аліментам.

У Залізничному відділі державної виконавчої служби м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа виданого 13.04.2009 року Перемишлянським районним судом Львівської області про стягнення з боржника на користь стягувачки аліменти на утримання двох дочок - 17.04.1998 р.н., та 22.08.1999 р.н. у розмірі 500 грн. щомісячно з 12.12.2008 року і до повноліття дітей.

13.05.2010 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та направлено сторонам до відома та виконання рекомендованою кореспонденцією.

З метою встановлення майнового стану боржника державним виконавцем скеровано запити у реєструючі органи. а саме: ТСЦ №1 4641 МВС у Львівській області, Держгеокадастру у Львівській області, Головне Управління Держпраці у Львівській області, Державну Фіскальну службу України. Однак, згідно відповідей реєструючих органів належного майна за боржником не виявлено.

Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на все нерухоме майно накладено арешт.

При виході за адресою для перевірки майнового стану боржника - майно на яке б можна було звернути стягнення за боржником відсутнє.

Згідно розрахунку державного виконавця заборгованість по аліментах станом на 01.02.2018 року становить 26375,00 грн.

Згідно вчиненням виконавчих дій державним виконавцем, які передбаченні чинним законодавством, боржник сплатив заборгованість по аліментах у сумі 26375,00 грн. 27.02.2018 року стягувачу, та станом на 28.02.2018 рік заборгованість відсутня.

Read more …

Історія стягнення аліментів

У відділі на виконанні перебувало виконавче провадження №42615031 про стягнення з громадянина в користь його дружини аліменти на утримання неповнолітнього сина, 24.12.1998 року народження та дочки, 22.10.2013 року у твердій грошовій сумі в розмірі 600гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з часу подачі позову до суду, тобто з 17.12.2013 року до досягнення дітьми повноліття. Головним державним виконавцем була нарахована заборгованості в розмірі 58 000 грн., у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів боржника обмежити у праві виїзду за кордон. Рішенням ДПС України від 15.02.2018р. боржнику відмовлено у праві перетину кордону і згідно заяви стягувача від 17.02.2018р. борг погашено у повному обсязі.

Read more …

Франківський ДРАЦС поєднює серця.

До відділу звернулася громадянка Б.Л. та громадянин Б.С. для подачі заяви на шлюб. Під час розгляду документів з’ясувалося, що документи нареченого про розірвання попереднього шлюбу  містять розбіжності, які унеможливлюють прийом заяви на шлюб. Нареченому було запропоновано подати до відділу заяву про внесення змін та виправлень до актового запису про розірвання попереднього  шлюбу.  Після оперативного розгляду зазначеної заяви щасливі молодята 26.01.2018р. подали заяву на шлюб та,  в належний термін, 27.02.2018р. уклали шлюб.

27.02.2018р. до відділу звернувся громадянин  Йорданського Хашимітського Королівства   Б.О.  та громадянка України Х.Н.  з проханням термінової реєстрації шлюбу. Їм було роз’яснено, що відповідно до вимог ст..32 Сімейного Кодексу України шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяву про реєстрацію шлюбу, але одночасно було запропоновано скористатися послугами пілотного проекту «Шлюб за добу» та зареєструвати шлюб у державному підприємстві «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького». Молодята з радістю скористалися даною можливістю та 28.02.2018р. уклали шлюб.

Read more …

Мостиський ДРАЦС допоміг віднайти своє коріння

Мостиським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 12 січня 2018 року було розглянуто звернення жителя міста Хмельницький Хмельницької області про видачу копій актових записів про народження дідуся, яке надійшло Укрпоштою, а саме громадянина, який народився 1897 року у селі Раденичі Мостиського району Львівської області.

Відділом було здійснено перевірку по метричних книгах села Раденичі Мостиського району Львівської області, які знаходяться на зберіганні архівного фонду відділу та виявлено актовий запис про народження вказаного громадянина, складеного костелом села Раденичі Мостиського району Львівської області у 1897 році. Відповідний актовий запис внесено до Державного реєстру актів цивільного стану, та направлено завірену копію актового запису з метричної книги громадянину за вказаною адресою.

Заявник після отримання листа був задоволений роботою відділу та швидким розглядом його звернення і висловив свою подяку через електронну пошту відділу.

Історія успіху у Сокальському РВ ДРАЦС – реєстрація народження дітей ромської національності

Неподалік міста Сокаль, у глухому лісі, без жодних зручностей і комунікацій, живе поселення ромів, великими багатодітними сім'ями. Туди, на виконання доручення Міністерства юстиції України, завітала начальник Сокальського РВ ДРАЦС Віра Шавалюк. Вона ознайомила ромів з листом Міністерства юстиції України від 01.08.2017 р. про забезпечення доступу ромів в Україні до документів про державну реєстрацію актів цивільного стану. Звістку сприйняли з радістю.

У поселенні є 15 дітей, ніхто з них немає свідоцтв про народження. У молодих мам є медичні свідоцтва про народження дітей, проте паспорти громадянина України у них відсутні. Читати і писати вони також не вміють. Спілкувалися охоче, особливо наймолодша мама, їй 15 років, на утриманні має двох дітей: 2 роки і 7 місяців. Свідоцтв про народження у них немає. Та, ані свідоцтва про народження, ані паспорта, мама дітей, на жаль, теж не має.

Впродовж кількох місяців працівники Сокальського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області, докладаючи, чимало зусиль, зареєстрували народження дітей з поселення ромів.
Щаслива мама із сльозами радості на очах отримала перший державний документ про народження своєї донечки.

АДЖЕ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО МАЄ КОЖНА ДИТИНА.

Успішна історія у Яворівському ДВС.

У Яворівському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Яворівським районним судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Боржника аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно.

Станом на 20.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 32571,72 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 23.02.2018 року Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та з вищевказаними постановами особисто.

Впродовж дня, борг був погашений боржником в повному обсязі у розмірі 36000 грн, з переплатою на три наступні місяці, що підтверджується наданою державному виконавцю квитанцією про сплату боргу, яка підкріплена до матеріалів виконавчого провадження.

 

Історія успіху повного погашення аліментів.

На виконанні у Шевченківському відділі державної виконавчої служби м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебувало виконавче провадження з виконання виконавчого листа виданого Шевченківським районним судом м. Львова, про стягнення з Боржника на користь Стягувача аліментів на дитину, щомісячно в сумі 1200,00 грн., яка підлягає індексації відповідно до закону, починаючи з 08.12.2016 і до досягнення дитиною повноліття.
У червні 2017 р. держаним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копії якої скеровано сторонам виконавчого провадження для виконання та відома. Поряд з цим, державним виконавцем зроблено розрахунок відповідно до якого заборгованість по аліментах, станом на 01.06.2017 р. становила 6929,03 грн.
Державним виконавцем відповідно до вимог ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження» винесено постанову про арешт майна боржника, копію якої скеровано на виконання до Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області та зареєстровано обтяження у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, у зв’язку із наявною заборгованістю зі сплати аліментів понад три місяці.
У листопаді 2017 року до державного виконавця з’явився боржник у зв’язку із тим, що йому на праві власності належить квартира, яку він хоче відчужити, однак не може цього зробити, через те, що державним виконавцем накладено вищезазначений арешт.
Державним виконавцем роз’яснено боржнику, що арешт можливо зняти лише у тому випадку, якщо аліменти будуть сплачені у повному обсязі до досягнення дитиною повноліття, у зв’язку із тим, що виконання даного рішення суду не може бути забезпечено в інший спосіб.
Боржником було сплачено на Депозитний рахунок Шевченківського ВДВС м. Львів ГТУЮ у Львівській області нараховану державним виконавцем суму аліментів, яку платіжним дорученням державного виконавця перераховано Стягувачу на утримання дитини.
Відповідно державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі п.9 ч.1 ст.39 ЗУ «Про виконавче провадження» та знято вищезазначений арешт, у зв’язку зі сплатою аліментів у повному обсязі до досягнення дитиною повноліття.

Історія успіху щодо видачі повторних свідоцтв.

До Бориславського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області у жовтні місяці 2017 року до відділу надійшли заяви від громадянки щодо видачі повторного свідоцтва про народження та повторного свідоцтва про шлюб.
Працівниками відділу були підготовлені запити до відділів ДРАЦС за місцем складання актових записів про народження та шлюб.
Після проведених пошуків була отримана відповідь про відсутність актового запису про народження та наявність актового запису про шлюб.
У зв’язку з відсутністю актового запису у відділі ДРАЦС за місцем його складання, запит був направлений до Історичного архіву.
Громадянку було проінформовано про усі результати пошуків даних актових записів.
Отримавши відповідь щодо вищевказаних актових записів, заявниця була дуже задоволена проведеною роботою працівників відділу та отриманою інформацією, оскільки враховуючи вік заявниці та стан її здоров’я їй не довелось самій звертатись до різних установ, про що нею у “Скринці зауважень та пропозицій” була залишена подяка.

Успішна історія щодо стягнення аліментів на дитину.

На виконанні у Радехівському районному відділі державної виконавчої служби перебує виконавче провадження, відкрите згідно виконавчого листа від 2011 року, який видав Радехівський районний суд Львівської області. Характер стягнення аліменти. Боржник систематично не сплачував стягувачу аліменти. Згідно розрахунку заборгованості по аліментах станом на 05.02.2018 року сума боргу становила 29 841,05 тис.грн.. Державним виконавцем в рамках Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів було вжито відповідні заходи. Станом на 08.02.2018 року грошові кошти в сумі 28 900 грн. були сплачені боржником.