Успішна історія стягнення аліментів

У Миколаївському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №2-866/2005 від 03.11.2005 року виданого Миколаївським районним судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі 1/3 частини його заробітку, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян на одну дитину щомісячно до досягнення ними повноліття

Станом на 02.05.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 38129,75 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 18.06.2018 року Боржник сплатив нараховану заборгованість в сумі 38000,00 грн.

Успішні історія стягнення багаторічної заборгованості по аліментах.

У Турківському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа виданого 16.10.2006 року Турківським районним судом Львівської області про стягнення з Боржника  на користь Стягувачки аліментів на утримання трьох дітей  в розмірі 1/2 частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виконавче провадження перебувало на виконанні з 05.02.2008 року. Оскільки боржник ухилявся від сплати аліментів, а саме сплачував аліменти не в повному розмірі по 100 грн. в місяць заборгованість по аліментах станом на 30.04.2018 року становила 120 200,98 грн.  

З метою стягнення аліментів державний виконавець неодноразово ,а саме 15.12.2009 року , 17.11.2011 року звертався з поданням до правоохоронних органів про притягнення боржника до кримінальної відповідальності по ст.164 КК України за ухилення від сплати аліментів , у паданнях правоохоронні органи відмовляли у зв’язку з відсутністю складу злочину , мотивуючи тим, що боржник щомісячно сплачує аліменти по 100 грн.  , оскільки він ніде не працює і більшої суми аліментів сплачувати немає можливості.

З метою встановлення майнового стану боржника державним виконавцем неодноразово скеровувались запити у реєструючі органи. а саме: МВС у Львівській області, Відділ Держгеокадастру у Турківському районі Львівської області, Пенсійний фонд України, Державну Фіскальну службу України, Управління соціального захисту населення Турківської РДА. . Однак, згідно відповідей реєструючих органів належного майна за боржником не виявлено, доходів боржник не отримує, відкритих рахунків у банківських установах немає.

При перевірці майнового стану боржника по місцю його проживання - майна на яке б можна було звернути стягнення виявлено не було.

Стягувачеві неодноразово надсилались листи роз’яснення ,щодо права звернутися до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження та початком досудового розслідування щодо ухилення від сплати аліментів Боржника.

16.09.2016 року державним виконавцем винесено подання до Турківського районного суду Львівської області про обмеження боржника у праві виїзду за межі України . Ухвалою суду № 458/1077/16-ц від 19.09.2016 року боржника обмежено у праві виїзду за межі України.

Боржнику було роз’яснено про наслідки , які виникнуть внаслідок несплати аліментів та дії , які будуть вчинені державним виконавцем на підставі ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження».   

02.05.2018 року державним виконавцем було винесено постанови про обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, обмеження у праві користування вогнепальною, мисливською пневматичною зброєю, у праві полювання.

Після вчинення державним виконавцем виконавчих дій, передбачених ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», боржник разом із стягувачкою  з’явилися до відділу ДВС де стягував подала 12.06.2018 року заву в якій зазначила ,що Боржник сплатив на її користь заборгованість по аліментах в сумі 128200,89 грн. і претензій до сплати аліментів в неї немає. Також у своїй заяві стягував відкликала виконавчий лист без виконання.

На підставі поданої заяви 13.06.2018 року було винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві відповідно п1 ст. 37 ЗУ «Про виконавче провадження», копії якої було скеровано сторонам виконавчого провадження.

Успішна історія роботи Перемишлянського ДРАЦС.

До Перемишлянського районного  відділу державної реєстрації актів цивільного стану з усною заявою звернувся громадянин, житель села  Лагодів Перемишлянського району Львівської області, щоб розірвати шлюб зі своє дружиною яка проживає в іншій області. Під час розмови  та перевірки  по реєстру ДРАЦС  виявилося, що дружина розірвала шлюб в іншій області.

На прохання  заявника працівниками відділу було складено заяву для отримання рішення суду про розірвання шлюбу та відправлено  в суд.  Після отримання даного рішення громадянин звернувся  до Перемишлянського відділу ДРАЦС,  де працівниками було надано консультацію відповідно до чинного законодавства та складено заяву про доповнення актового запису про розірвання шлюбу, яку відправлено  до Лановецького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Тернопільській області.    Після доповнення актового запису про розірвання шлюбу, свідоцтво про розірвання шлюбу  через  відділення поштового зв’язку  було надіслано до Перемишлянського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області.

Працівниками відділу оперативно  було повідомлено громадянину  в телефонному режимі про надходження свідоцтва. В результаті дій працівників відділу заявник в найшвидші терміни отримав своє свідоцтво про розірвання шлюбу без витрачання свого дорогоцінного часу  та коштів на поїздку в іншу область.

Успішна історія допомоги молодим батькам.

21 червня 2018 року у пологовому відділенні Радехівської центральної районної лікарні Львівської області до працівників Радехівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулася молода мама із бажанням зареєструвати свою новонароджену дівчинку, однак ніяк не могла визначитися із ім’ям дитини, але втрачати можливість отримати документи не звертаючись у відповідні державні органи самостійно не хотіла. Нащо ми їй радо відповіли, що готові допомогти. На щастя всі документи були у матусі із собою, тому труднощів не виникло, та й в процесі реєстрації все вирішилося з ім’ям.

Разом із тим, працівники відділу ДРАЦС здійснюючи державну реєстрацію народження поінформували молоду маму про необхідність протягом трьох місяців зареєструвати місце проживання новонародженої дитини, і посилаючись на пілотні проекти Міністерства юстиції України щодо видачі свідоцтв про народження та реєстрації місця проживання  у закладах охорони здоров’я, які покликані полегшити процедуру оформлення документів батьками та перспективи отримати їх ще до виходу із пологового будинку, запропонували допомогти і у цьому.

Молода мама була дуже рада такій можливості: отримати всі необхідні документи не витрачаючи багато часу та не прикладаючи зусиль. Адже зробити це із маленькою дитиною надто важко. Ще й зважаючи на те, що місце проживання жінки з чоловіком зареєстровано у різних населених пунктах, потрібно було б відвідати дві сільські ради, отримати довідку про те, що дитина незареєстрована за місцем проживання одного із батьків, та подати документи у виконавчий комітет сільської ради за бажаним місцем реєстрації. Тому, на нашу пропозицію батьки з радістю погодилися.

Маючи на меті допомогти молодим та щасливим батькам, посадові особи сільських рад оперативно спрацювали із нашим відділом, що дозволило зібрати всі необхідні документи, зареєструвати народження у відділі та отримати довідку із виконавчого комітету сільської ради про реєстрацію місця проживання немовляти протягом одного дня, а це було дуже важливим, оскільки виписка із пологового була запланована вже на наступний день.

Таким чином у нас вдалося порадувати молоду пару, вручивши їм свідоцтво про народження і довідку про реєстрацію місця проживання їхньої дівчинки ще до виписки із пологового будинку. Батьки були надзвичайно раді, оскільки це час у їхньому житті, коли важливою є кожна хвилина проведена із сім’єю, тому так не хочеться, витрачати на будь-які інші речі, які хоч і є дуже важливими.

Юстиція поєднує серця.

01.06.2018 року до Стрийського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції звернулися громадяни Р.С. та К.М. з питання реєстрації шлюбу. При перевірці поданих документів виявилося, що наречений є громадянином іноземної держави, а наречена вагітна, у зв’язку з чим наречені просять скоротити термін реєстрації шлюбу. Але згідно вимог законодавства, відділ державної реєстрації актів цивільного стану повинен зробити запит до територіального органу Державної міграційної служби щодо перевірки легальності перебування іноземного громадянина на території України.

Як правило ДМС здійснює перевірку легальності іноземних громадян на території України в місячний термін, але завдяки оперативності працівників відділу ДРАЦС та налагодженій співпраці з ДМС відповідь було отримано в максимально короткий термін. Щасливі наречені зареєстрували свій шлюб і висловили слова вдячності на нашу адресу.

Успішна історія стягнення аліментів

У Франківському відділі державної виконавчої служби м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Франківським районним судом м. Львова про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі 1000 грн  щомісячно, починаючи 27.05.2014 року і до досягнення дитиною повноліття.

Станом на 01.06.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів, згідно розрахунку заборгованості становила –48161,29 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, відповідно до 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено вмотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

У зв’язку із застосуванням новел законодавства Боржником 14.06.2018 погашено заборгованість в повному розмірі.

Успішне стягнення аліментів Трускавецьким РВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області

Трускавецький міський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області повідомляє про те що у Трускавецькому міському  відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області про стягнення із боржника на користь стягувача  аліментів в розмірі 300 грн. щомісячно на утримання сина.

Станом на 01.03.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 30 578,46 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Станом на 01.02.2018 року заборгованість боржника по сплаті аліментів становила – 29 978,46 грн.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 22.03.2018 року на депозитний рахунок відділу від боржника надійшли грошові кошти в сумі 31 078,76 грн.

26.03.2018 року грошові кошти в розмірі 30 578,46 грн, перераховані в крористь стягувача.

Успішна історія Городоцького ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

09.02.2018 року відділом було розглянуто звернення гр. Павла Івановича, жителя села Долинського району Івано-Франківської області, яке надійшло через Укрпошту, щодо видачі повторного свідоцтва про його народження, але на прізвище Слоновський Павло, 17.06.1936 р. н., уродженця міста Комарно Городоцького району Львівської області.

09.02.2018 року відділом було проведено перевірку по метричних книгах по місті Комарно Городоцького району Львівської області, які знаходяться на зберіганні в архівному фонді відділу, та виявлено актовий запис про народження гр. Слоновського Адольфа-Павла № 12 від 28.06.1936 року, складений в костелі міста Комарно Городоцького району Львівської області. Даний актовий запис було внесено в Державний реєстр актів цивільного стану громадян.

            Гр. Павлу Івановичу було дано письмове роз’яснення п. 13 Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян від 22.08.2007 року № 1064, а саме вирішення питання отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Гр. Павло Іванович в телефонному режимі висловив вдячність працівникам відділу за сумлінне та оперативне виконання його звернення.

Успішна історія Радехівського районного відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області

У Радехівському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа виданого 08.08.2011 року Радехівським районним судом Львівської області про стягнення з боржника на користь стягувачки аліменти на утримання дочки - 24.09.2008 р.н.  в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно з  11.07.2011 року і до повноліття дитини.

26.08.2011 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та направлено сторонам до відома та виконання рекомендованою кореспонденцією.

Державним виконавцем подано запити  щодо наявності зареєстрованого майна за боржником.

Згідно відповіді Відділу Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за боржником земельної ділянки не обліковуються.

Згідно довідки Радехівського РЦЗ боржник  не перебуває на обліку в районному центрі зайнятості, як безробітний..

Згідно відповіді Державної податкової служби України про джерела отримання доходів боржників – фізичних осіб щодо сум доходу, нарахованого (сплаченого) податковим агентом на користь платників податку, та сум утриманого з них податку в ДРФО відсутня.

Згідно відповіді Державної податкової служби України про номери рахунків, відкритих у банках та інших фінансових установах боржниками – юридичними особами та/або фізичними особами – підприємцями на обліку в органах ДПС не перебуває.

Згідно довідки Пенсійного фонду України про осіб – боржників, які отримують пенсії – інформацію не знайдено.

Згідно довідки Пенсійного фонду України про осіб – боржників, які працюють за трудовими та цивільно-правовими договорами, про останнє місце роботи – інформацію не знайдено.

Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на все нерухоме майно накладено арешт. Згідно Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, арешт на все рухоме майно.

Згідно розрахунку державного виконавця заборгованість по аліментах станом на 01.03.2018 року становить 48 419,37 грн. та Боржником сплачено 715 грн. .

Старшим державним виконавцем винесено постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України , постанову про встановлення обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, постанову встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії , постанову встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

15.03.2018 року Боржником було частково погашено заборгованість в сумі 10 000 грн. на користь Стягувача.

Успішна історія Бродівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області

У старшого державного виконавця відділу Худик А.О. на виконанні  перебувало виконавче провадження   з примусового виконання виконавчого листа від 21.12.2015 року, виданого Бродівським районним судом Львівської області, про стягувати з  В.М. на користь Г.М. аліменти у розмірі ¼ заробітку (доходу) щомісячно.

Станом на 01.03.2018 рік заборгованість по аліментах становила – 23 549,40 грн. Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по аліментах, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст.71 Закону України «Про виконавче провадження»  винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

12.03.2018 року боржник В.М. з’явився до відділу та був ознайомлений з вище вказаними постановами особисто. Боржником борг був погашений в повному обсязі  до досягнення повноліття дитиною, про що свідчить заява стягувача Г.М. від 19.03.2018 року, яка підкріплена до матеріалів виконавчого провадження.

Успішна історія Миколаївського ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Миколаївський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області повідомляє про те, що 20.03.2018 року до відділу надійшов запит відділу ДРАЦС УДР ГТУЮ у Львівській області щодо надання правової допомоги, а саме доповнення актового запису про народження та отримання повторного свідоцтва про народження заявниці - гр. Російської Федерації. Відділом було доповнено актовий запис про народження вказаної громадянки та видано повторне свідоцтво про народження.  Дане свідоцтво було надіслано до відділу ДРАЦС УДР ГТУЮ у Львівській області для подальшого пред’явлення заявниці через компетентні органи іноземної держави.

Успішна історія Золочівського РВ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Зокрема  ,  13.03.2018року   до відділу  Золочівського РВ ДРАЦС звернулася  громадянка  Л.І   ( пенсіонерка  - малозабезпечена , інвалід  2  групи) по  питанню   видачі  особистого  повторного  свідоцтва  про  народження для   оформлення  спадкової  справи ) , за    даними  реєстру з’ясувалось  , що в  актовому  записі  про  народження  допущено ряд  помилок та   зазначено пестливе  ім’я заявниці, які  унеможливлюють  видачу    такого  документа  . Відділом  в  межах  наданих  законодавством   повноважень вирішено дане питання   та     13.03.2018року  видано  повторне  свідоцтво про  народження  ,для   подачі  документа  в  нотаріальну контору.

Успішна історія Сколівського РВ ДРАЦС з встановлення факту народження.

В березні до відділу Сколівського РВ ДРАЦС звернулася жителька міста Сколе, одинока мати, у якої народилася дівчинка 05.11.2014р у місті Ялта. Під час спілкування встановлено, що дитина зареєстрована у Ялтинському ЗАГС. Однак, даний документ не дійсний в Україні. Оскільки, згідно законодавства України державна реєстрація народження дітей, які народилися на тимчасово окупованій території, проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження. Тому, начальником відділу, надано відповідну консультацію з даного питання, а саме зразок заяви та пам'ятку щодо процедури отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України. 20.03.18р. заявниця знову звернулася до відділу із відповідними документами, внаслідок чого ми допомогли сформувати заяву про встановлення факту народження дитини в порядку статті 317 ЦПКУ. Станом на сьогоднішній день, результатом нашої допомоги є винесена ухвала про відкриття провадження у справі від 21.03.18 р про встановлення факту народження дитини, розгляд справи призначено на 28.03.18, де відділ є заінтересованою особою.

Успішна історія Сихівського районного у місті Львові ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

До Сихівського районного у місті Львові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулася гр. Я.І. про отримання повторного свідоцтва про народження. Під час перевірки документів виявилося, що в метричній книзі про народження її ім’я відмінне від того, з яким вона прожила майже все своє життя. Заявнику було запропоновано внести зміни до всіх актових записів цивільного стану, з чим вона погодилася. Після зібрання всіх належних документів було успішно внесені змін до актових записів цивільного стану на гр. Я.І. та всіх її дітей.

15.03.2018 року до відділу звернувся гр. В.Ф., який в 1946 році був переселений з території Республіки Польща в Україну. Під час переселення документи про народження були втрачені. Заявником надано довідку з Республіки Польща про відсутність актового запису про народження та працівниками  відділу було зроблено запити в ті області, в які заявник був переселений та потім проживав. В результаті проведеної перевірки складений висновок про поновлення актового запису про народження.

Успішна історія Личаківський районний у місті Львові ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

14.03.2018 року до відділу звернулися громадяни Лівії для реєстрації новонародженої дитини. Під час прийому, їм була надана консультація, щодо порядку державної реєстрації народження, надано перелік документів, необхідних для реєстрації. Одночасно, громадян було направлено та записано на прийом до представництва МЗС у Львові, що знаходиться за адресою вул.Винниченка, 20, для легалізації свідоцтва про шлюб.

02.03.2018 року була проведена державна реєстрація народження та видано відповідне свідоцтво.

Успішна історія Самбірського МВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

З 25.09.2014 року по 26.02.2018 року у відділі на виконанні перебував виконавчий лист  виданий 03.09.2007р. Дрогобицьким міськрайонним судом  про: стягувати аліменти з В.О. в користь Г.М. на утримання сина Миколи 10.11.2005 р. н. у розмірі 1/4 частини із всіх видів його заробітку та доходів, щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 13.08.2007 р..

Боржнику неодноразово 25.09.2014р., 17.11.2015р., 22.03.2017р., 14.11.2017р.  скеровувались попередження про оплату заборгованості та попереджено, що у разі не сплати боргу буде скеровано повідомлення про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення за злісне ухилення від виконання рішення суду.

Здійснювались виходи за місцем проживання боржника. Відповідно до п.9 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» 03.03.2018 року винесено постанови: про арешт майна боржника, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії,  про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Відповідно до Розрахунку заборгованості по аліментах, сума заборгованості по аліментах станом на 06.03.2018р. становила 53286,48 грн.

06.03.2018 року щодо боржника В.О. складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Несплата аліментів».

13.03.2018 року боржником на депозитний рахунок Самбірського МР ВДВС сплачено кошти в сумі 53286 грн..

Станом на 27.03.2018 року заборгованість погашена в повному обсязі та  досягнуто результату «Успішна справа».

Успішна історія Дрогобицького МРВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

У Дрогобицькому МРВ ДВС Головного ТУЮ у Львівській області перебувають на виконанні виконавчі провадження:

АСВП….. з виконання виконавчого листа , виданого 17.08.2016 Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області про стягнення з В.А. в користь О.О. аліменти на утримання дітей : сина Володимира, 23.11.2004 р.н., доньки Анни, 12.12.2005 р.н., сина Анатолія, 05.02.2009 р.н. аліментів в розмірі 1500 грн. щомісячно, починаючи з 27.05.2015 і до досягнення дітьми повноліття. Дане виконавче провадження є одним із складних, оскільки боржник тривалий час не сплачував аліменти, вироком Апеляційного суду Львівської області від 25.01.2018 за відповідним поданням Дрогобицького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ,боржника В.А. визнано винним у вчиненні злочину  за ч. 1 ст. 164 ККУ та призначено йому покарання у вигляді обмеження волі терміном 1 рік.  Згідно заяви стягувача О.С. від 14.03.2018 боржник сплатив останній повну суму заборгованості, а саме 57193,54 грн. аліментів.

Успішна історія Стрийського МВ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Зокрема, 02.03.2018р. до відділу звернувся громадянин К.Ф. по питанню отримання повторного свідоцтва про народження щодо себе. Під час перевірки документів з’ясувалося, що в паперовому носії актового запису, міститься помилка щодо відомостей про батька. Заявнику було запропоновано подати до відділу заяву про внесення змін та виправлень до актового запису про народження.

Після оперативного розгляду зазначеної заяви в цей же день було складено висновок про внесення змін до актового запису, внесено відповідні виправлення та видано свідоцтво.

Успішна історія Сокальського ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

У сім’ї Володимира та Марії Качала

28 лютого 2018 року народилася двійня.

Для батьків – це справжній  подарунок долі. Адже чекали вони на поповнення в сім’ї вісім років. Проте, при реєстрації народження дітей у Сокальському пологовому відділі, батьки ніяк не могли визначитися з іменами. І ми прийшли їм на допомогу, сказавши одне речення: «Тут немає про, що думати, адже Ви надіялися і Бог Вам дав». Дітей так і назвали Надія і Богдан. Раділи ми і батьки, що так гарно назвали своїх дітей, з нашою допомогою.

Щасливим батькам у пологовому відділі було вручено свідоцтва про народження дітей, а також довідки про реєстрацію місця проживання.

Успішна справа Радехівського РВ ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області.

06 березня 2018 року до Радехівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулася жителька Радехівського району с.Барилів із заявою про видачу повторного свідоцтва про смерть громадянина, яким було складено заповіт на її користь.

У зв’язку з наявністю у заявниці всіх необхідних підтверджуючих документів було проведено перевірку щодо наявності актового запису про смерть заповідача. Однак, такого актового запису по Радехівському районному відділі ДРАЦС та в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян – не виявлено.

З’ясувалося, що місце проживання померлого було зареєстровано в Радехівському районі. Відповідно до лікарського свідоцтва про смерть виданого Івано-Франківською районною лікарнею №2 Яворівського району Львівської області місцем смерті померлого вказано – с.Жорниська Яворівського району Львівської області.

У зв’язку з вище наведеними фактами керівником відділу надіслала запити до Яворівського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області для проведення перевірки наявності актового запису про смерть за місцем настання  смерті та до Відділу ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області. В короткі терміни було  отримано відповіді та сформовано витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису про смерть.

 

Звертаючись до законодавства України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану було дотримано процедури складання актових записів цивільного стану. Оскільки після проведених перевірок первинного актового запису про смерть померлого не виявлено. У таких випадках законодавець встановлює детальну процедуру поновлення актового запису, де зазначає коло осіб які мають право на звернення, перелік документів, що визначають повноваження заявника а також документів що підтверджують існування юридичного факту -настання смерті.

Згідно пункту 3.4 розділу ІІІ Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, іх поновлення та анулювання затверджених МЮУ 12.01.2011 № 96/5, на підставі витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису було прийнято заяву про поновлення актового запису цивільного стану, долучено первинне лікарське свідоцтво про смерть та паспорт померлого.

При складанні поновленого актового запису про смерть було використано усі наявні документи з метою підтвердження дати та місця народження і смерті, а також інших відомостей , що істотно впливають на цивільно-правові відносини.

В результаті заявниця отримала поновлене свідоцтво про смерть у зв’язку з чим були усуненні перешкоди до набуття нею права власності на майно, що належить ій за заповітом.

Громадянка була задоволена роботою відділу та швидким розглядом її звернення і висловила свою подяку на електронну пошту відділу.

Успішна історія Пустомитівського РВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області

У Пустомитівському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа  виданого 31.03.2014 року Шевченківським районним судом м. Львова про стягнення з боржника на користь стягувачки аліменти на утримання дочки – 16.10.2009 р.н. у розмірі по 400 грн. щомісячно з 10.12.2013 року і до досягнення повноліття дитини.

18.04.2014 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та направлено сторонам до відома та виконання рекомендованою кореспонденцією.

З метою встановлення майнового стану боржника державним виконавцем скеровано запити у реєструючі органи, а саме: Регіональний сервісний центр МВС України у Львівській області, Держгеокадастру у Пустомитівському районі, Державну Фіскальну службу України.

Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за боржником на праві власності зареєстроване нерухоме майно ½ будинку.

Державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника та накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно боржника.

Згідно розрахунку державного виконавця заборгованість по аліментах станом на 23.02.2018 року становила 16113,00 грн.

Згідно вчиненням виконавчих дій державним виконавцем, які передбаченні чинним законодавством, боржник 13.03.2018 року сплатив заборгованість по аліментах у сумі 16113,00 грн. стягувачу.

Станом на 13.03.2018 рік заборгованість по аліментах відсутня.

Успішна історія Сколівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану

14 лютого 2018 року до відділу звернулася молода пара Іванна та Любомир щодо подання заяви на державну реєстрацію шлюбу. Під час спілкування встановлено, що ці особи відповідно до ст.22 СКУ не досягли шлюбного віку.

Тому, начальником відділу надана вичерпна консультація з питань державної реєстрації шлюбу. Крім того, була надана допомога у складанні позовної заяви та відповідних документів для пред’явлення в суд.

Одночасно повідомляю, що судове засідання про розгляд даних справ відбулося 28.02.2018 року, де заінтересованою особою був Сколівський районний відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Успішна історія Залізничного ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

  Ще у серпні 2017року до відділу звернулась громадянка Республіки Узбекистан., яка разом з чоловіком та 4-ма дітьми постійно проживає на території України у м.Львів з проблемою щодо виявлених помилок при державній реєстрації народження у документах 3-х народжених у місті Львові малолітніх дітей. В процесі перевірки поданих документів встановлено, що помилка допущена не з вини працівників органів державної реєстрації актів цивільного стану, а при перекладі паспортних документів матері на українську мову. Для складення висновку про внесення змін, виправлень у актові записи про народження 3-х дітей та відповідно виправлення помилок у актових записах цивільного стану, працівниками відділу неодноразово скеровувались прохання про надання правової допомоги щодо витребування копій актових записів заявниці у Республіку Узбекистан. Відповідь майже 5 місяців не надходила. Аж у лютому 2018року з Республіки Узбекистан Пахтаабадського району Андіжанської області прийшла відповідь. На даний час стан виконання справи про внесення змін, виправлень до актових записів про народження 2-х дівчаток Асії та Марьям та хлопчика Абу-Бакра успішно завершені та видані нові повторні свідоцтва про їх народження.

Успішне стягнення аліментів Сокальським РВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області

На виконанні у Сокальському районному  відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебувало виконавче провадження щодо стягнення аліментів з боржника на утримання дитини починаючи з 10.12.2013 року. Виконавцем встановлено, що у боржника наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої згідно розрахунку становить 18 800,00 грн., що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Відповідно державним виконавцем до боржника застосовано заходи примусового виконання рішення суду згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження». На адресу відділу надійшла заява стягувача згідно якої встановлено, що  боржником  сплачено заборгованість в сумі 18 800,00 грн.

Дрогобицький РВ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області допоміг гр. Португалії з питання визнання батьківства.

         Впродовж 2017 року до відділу звернувся гр. Португалії з питання визнання батьківства відносно неповнолітнього сина. Передувало особистому зверненню гр. Португалії звернення до відділу матері сина, з метою приведення у відповідність даних актового запису про його народження, так як підстава запису відомостей про батька не відповідала фактичним даним.

        Дрогобицьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області було рекомендовано звернутись до суду для вирішення вищевказаного питання, з наданням відділом відповідних роз’яснень для правильного написання позовної заяви, з метою подальшого виконання судового рішення.

        Дане питання вирішено, в результаті чого видано повторне свідоцтво про народження сина, після внесення відповідних змін.

Львівський міський відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області допоміг в утриманні

До Львівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернувся громадянин з довідкою про несудимість, для використання даного документу за кордоном.

Для використання даного документу в іноземній державі відповідно до вимог Гаазької Конвенції, яка регулює порядок визнання документів на території іноземних держав, необхідно проставити апостиль.

Процедура проставлення апостилю на довідці про несудимість наступна:

Перший крок: працівник Львівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області скерував громадянина до представництва Міністерства закордонних справ України у Львові, де зокрема, проставляється апостиль на даному документі.

Другий крок: отримавши документи на якому вже проставлено даний апостиль здійснюється переклад на відповідну іноземну мову та засвідчується нотаріально.

Завершальним кроком є проставлення апостилю безпосередньо на перекладі, який проставляє Міністерство Юстиції України, тобто громадянин знову звернувся до Львівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області для подачі даного документу.

Личаківський ДРАЦС допоміг віднайти історію роду.

13.02.2018 року до Личаківський районний у місті Львові відділ державної реєстрації актів цивільного стану звернувся Громадянин, 1959 р.н. щодо пошуку даних про своїх дідусів та бабусь як з боку батька, так і з боку матері. Мати була народжена у с.Ставки Городоцького повіту Львівського воєводства, 13.03.1927 р.н. Батько народжений у селі Гутисько Несторівського району Львівської області, 1933р.н. Під час здійснення пошукових заходів було встановлено, що с.Ставки, з часом, було віднесено до Яворівського району Львівської області, а с.Гутисько Несторівського району відносилось до с.Крехів Жовківського району.

20.02.2018 року після надходження всіх відповідних підтверджень громадянину було видано витяги з Держаного реєстру актів цивільного стану громадян про народження батька та матері, які містить дані щодо бабусі та дідуся.

Успішна історія стягнення аліментів.

У Кам’янка-Бузькому районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Кам’янка-Бузьким районним судом Львівської області про стягнення із боржника на користь стягувача аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку , але не менше 30% прожиткового мінімуму дитини відповідного віку.

27.03.2015р. виконавчий документ прийнято до примусового виконання та винесено постанови про відкриття виконавчих проваджень.

Станом на 01.03.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила 35664,60 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України ; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами ; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 01.03.2018 року Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та з вищевказаними постановами особисто.

Впродовж дня, борг був погашений боржником в повному обсязі у розмірі 35664,60грн,  що підтверджується наданою державному виконавцю розпискою стягувача про сплату боргу, яка підкріплена до матеріалів виконавчого провадження.

 

Успішна історія стягнення багаторічної заборгованості по аліментах.

Перемишлянський районний відділ  державної виконавчої служби  Головного територіального управління юстиції у Львівській області повідомляє, що на виконанні перебуває виконавчий лист від 03.07.2012р. Перемишлянського районного суду про стягнення з Боржника  на користь  Стягувачки аліменти на утримання двох дочок в розмірі 450грн. на кожну дитину щомісячно.

Цього ж числа на підставі ст.ст.17, 19, 25, ЗУ «Про виконавче провадження» винесено постанови про відкриття виконавчого провадження, копію якої надіслано сторонам. Для виконання зазначеного рішення суду державним виконавцем здійснені заходи по розшуку майна боржника шляхом направлення запитів в реєструючі органи. Згідно відповідей на запити, будь-якого майна та доходів на яке можна звернути стягнення, у боржника не виявлено.

Боржник неодноразово викликався до Перемишлянського РВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області,  на виклики державного виконавця з’являвся та представляв квитанції по сплаті аліментів.  Станом на 01.01.2018 року нараховано аліменти 60 329,03 грн., сплачено в сумі 45 483,27 грн., а  заборгованість становить — 14 845,76грн.

Відповідно до вимог ст..71 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем 15.02.2017 року винесено постанови:

  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, надіслано сторонам до відома. Боржником у десятиденний термін представлено квитанції про сплату заборгованості по аліментах. Станом на 01.03.2018 року заборгованість по аліментах відсутня.

Успішна історія стягнення аліментів

На виконанні у Золочівського районного відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження з виконання виконавчого листа виданого Сихівським районним судом м. Львова: змінити розмір аліментів, визначений рішенням Сихівського районного суду м. Львова від 17.12.2010 року та стягувати з Особи 1  в користь Особи 2 на утримання неповнолітніх дітей: Особи 3 та Особи 4, аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 650 гривень на кожну дитину, щомісячно, починаючи з 30.01.2015 року до досягнення дітьми повноліття.

У березні 2015 року держаним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та скеровано сторонам виконавчого провадження для виконання та до відома.

Оскільки боржник з моменту відкриття виконавчого провадження аліменти згідно даного виконавчого документа сплачував не в повному обсязі, відповідно державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника, яку скеровано сторонам для відома та відповідним органам для виконання.

Станом на 28.02.2018 заборгованість по аліментах становила 17 500,00 грн. відповідно до розрахунку по аліментах здійсненого державним виконавцем.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем винесено постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Внаслідок встановлених обмежень боржник з’явився та пояснив, що його колишня дружина разом із дітьми живуть в неблагополучних умовах, зважаючи на це, він очікував моменту закінчення школи та вступу у ВНЗ старшої доньки, щоб допомогти зі вступом даною сумою.

Враховуючи вищевикладене боржник сплатив заборгованість в повному обсязі та в подальшому сплачує згідно резолютивної частини виконавчого листа.

Успішна історія стягнення аліментів у Буському ДВС.

В Буському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції перебувають виконавчі провадження з примусового виконання:

- судового наказу № 2н-58 від 03.10.2012 року Буського районного суду Львівської області про стягнення з боржника в користь стягувачки на утримання дочки 22.08.2009 р. н., аліменти в розмірі 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення нею повноліття, починаючи з 29.04.2011 року.

09.10.2012 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та направлено сторонам до відома та виконання рекомендованою кореспонденцією.

По даному виконавчому документі, згідно розрахунків державного виконавця, заборгованість за кожним виконавчим документом станом на 01.02.2018 року становила 21826,27 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 13.03.2018 року у відділ прибула стягувачка, та згідно поданої заяви повідомила, що боржником заборгованість по аліментах в сумі 21826,27 грн. сплачена у повному обсязі.

Успішна історія Турківського ДРАЦСу.

До Турківського районного відділу звернувся житель району  із заявою змінити дату  свого народження з «15 жовтня 1984» року на «14 жовтня 1984» року,оскільки про справжню дату свого народження дізнався від своєї матері ,яка сказала  що вона його народила саме 14 жовтня 1984 року але вчасно просто не звернула увагу на дату народження дитини.

Турківський відділ ДРАЦС  ГТУЮ у Львівській області надав висновок про відмову у  внесенні змін до актового запису цивільного стану в зв’язку з відсутністю,оскільки згідно актового запису про його народження датою народження вказано 15 жовтня 1984 року. а дублікат медичного свідоцтва про народження відсутній,а також не збережені архівні документи ,бо через повінь ,яка була в 1990 році приміщення архіву було підтоплене ,а документи ,зокрема журнали  реєстрації та історії пологів за 1980 -1990 роки знищились ,тому їх відтворення неможливе.

Заявник  вважає що саме невірно записана  дата його народження є причиною його невезіння та негараздів у житті  .

Начальник відділу Нестор Віолета Бондівна  порадила звернутись до суду ,що і було зроблено.

Справа тривала довгий час ,але за допомогою свідків( матері та хресних   батьків )  ,а також  довідки виданою з церкви , в якій хрещений заявник  Турківський районний суд Львівської області задовольнив позов і людина отримала нове свідоцтво про народження ,і впевнена ,що від тепер в життя покращиться.

Успішна історія отримання документів.

До Кам’янка-Бузького районного відділу державної  реєстрації актів  цивільного стану   Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулась  жителька села Батятичі  Кам’янка-Бузького району  Львівської  області  з проханням отримати  свідоцтво  про  смерть  брата .

Як  зясувалось  у ході перевірки  брата смерть  зареєстрували , як невідомого . У видачі  свідоцтва про  смерть  , було  відмовлено  та надано консультацію подальших  дій , для отримання свідоцтва .

Громадянка звернулась  у Кам’янка-Бузький  відділ  поліції  у Львівській області  . Там були матеріали  розшукової  справи  померлого .  Як виявилось   померлий   є братом  громадянки .   Слідчим  Кам’янка-Бузького  відділу  поліції  у Львівській області    було складено  протокол  впізнання  трупа  за фотознімками.

Відповідно  до  правил  внесення  змін  до  актових  записів цивільного стану ,їх поновлення та  анулювання , затверджених наказом  Міністерства юстиції  України від   12.01.2011 року , було  складено  заяву  та на  підставі протоколу про  впізнання  трупа  внесені зміни  у актовий запис про  смерть  брата громадянки та  видано  їй  довгоочікуване свідоцтво  про  смерть  .

Успішна історія стягнення аліментів

В Буському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції перебувають виконавчі провадження з примусового виконання:

- виконавчого листа від 30.05.2013 року Буського районного суду Львівської області про стягнення з боржника в користь стягувачки аліментів на утримання сина 04.03.2009 року народження в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 03 квітня 2013 року до досягнення дитиною повноліття.

04.06.2013 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та направлено сторонам до відома та виконання рекомендованою кореспонденцією.

По даному виконавчому документі, згідно розрахунків державного виконавця, заборгованість за кожним виконавчим документом станом на 28.02.2018 року становила 8412,52 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 26.02.2018 року боржник прибув до відділу та був ознайомлений із заборгованістю по сплаті. В результаті вчинених державними виконавцями заходів, боржником погашено фактично заборгованість по аліментах.

Успішна історія Львівського міського ДРАЦСу.

До Львівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулися наречені для подання заяви про державну реєстрацію шлюбу.

Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. А шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Оскільки нареченій виповнилося тільки 16 років. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.

Працівник Львівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області скерував наречених для отримання рішення про надання права на шлюб в районний суд за місцем проживання.

Отримавши нареченими рішення суду про надання права на шлюб, ще раз звернулися до Львівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області для того, щоб подати заяву про державну реєстрацію шлюбу.

Завершальним кроком є Державна реєстрація шлюбу, яка проводилася у Львівському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу.

Успішна історія відновлення втрачених документів.

До Самбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 24.03.2018р. звернувся житель с. Верхівці Самбірського району Львівської області з метою отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження свого родича. Працівником відділу було роз’яснено процедуру отримання витягів та перелічено необхідні документи для отримання вище зазначеного витягу. Виявилось, що родич громадянина втратив усі свої документи.

24.03.2018 р. було виготовлено витяг про народження його родича для виготовлення паспорта який був втрачений.

27.03.2018 р. громадянин повторно звернулася до Самбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області з повним пакетом документів: паспортом, свідоцтвом про народження, свідоцтвом про шлюб діда та баби, свідоцтвом про народження батька для отримання   витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про розірвання шлюбу. Оскільки реєстрація розірвання шлюбу була проведена у Шевченківському районному у місті Львові ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області було зроблено запит після отримання підтвердження  відповідності відомостей у актовому записі,  сформовано витяг про розірвання шлюбу та видано громадянину.

Громадянин  був вдячний, що все було зроблено дуже швидко та побажав успішної роботи керівнику та працівникам відділу.   

Виконавча служба сприяє досягненню компромісу між сторонами.

У Бориславському міському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на виконанні перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа виданого 21.09.2015 року Бориславським міським судом Львівської області, про стягнення з боржника аліментів на користь стягувачки на утримання дочки 03.01.2010 р.н., дочки 26.01.2011 р.н. та сина 22.02.2012 р.н. в розмірі 3000 гривень щомісячно, яка підлягає індексації відповідно до закону, починаючи з 21 травня 2015 року і до досягнення дітьми повноліття.

Зазначене виконавче провадження входило до «ТОП-50» найбільших боржників зі сплати аліментів Львівської області.

Станом на 01.03.2018 року заборгованість боржника зі сплати аліментів становила – 101 032,00 гривні.

Враховуючи те, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів , перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст.71 Закону України « Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме:

- про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі ;

- про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами- до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

- про встановлення тимчасового обмеження у праві користування вогнепальною, мисливською , пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями  метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

- про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання- до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім того, складено та направлено до суду протокол про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.183(1) КУпАП.

Всі ці дії державного виконавця,  змусили, боржника, йти на різного роду поступки стягувачеві, що призвело до досягнення взаємної згоди між ними та у зв’язку із чим 22.03.2018 року  стягувачем, до Бориславського МВ ДВС ГТУЮ у Львівській області, була подана  заява про повернення виконавчого документа без подальшого виконання на підставі п.1 ст.37 ЗУ «Про виконавче провадження».

Допомога учасникам бойових дій

До Громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Головного територіального управління юстиції у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів проспект В’ячеслава Чорновола, 39, звернувся Громадянин, який являється учасником бойових дій, брав безпосередню бойову участь на території Донецької та Луганської областей.

Проблема громадянина полягала у виділенні йому земельної ділянки для ведення ОСГ та безоплатної приватизації. Однак, всупереч положенням Земельного кодексу України, Закону України «Про звернення громадян» та інших відповідних норм чинного законодавства України, сільська рада, заяву про виділення даної ділянки прийняти відмовлялася. Спеціалісти відділу систематизації законодавства правової роботи та правової освіти, які відповідають за роботу Громадської приймальні, допомогли у складенні заяви повторно, вказавши на всі порушення Законів з боку органу виконавчої влади та проінструктувавши покроково, як правильно подати заяву.

Згодом Громадянин знову звернувся до Громадської приймальні управління юстиції, оскільки йому неодноразово відмовляли у наданні витребуваної ділянки, пояснюючи це відсутністю земель для ведення ОСГ, хоча як виявилось, на території сільської ради такі ділянки були наявні.

Даному Громадянину надали у користування сінокіс на березі річки, який не має цільового призначення для ведення ОСГ та в жодному разі не підлягає приватизації.

Спеціалісти відділу систематизації законодавства правової роботи та правової освіти надали якісну правову допомогу Громадянину та сформували відповідні скарги та запити наслідком яких було доведено  неправомірність  дій та бездіяльність посадових осіб органу місцевого самоврядування.

Завдяки професійності працівників відділу систематизації законодавства правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Львівській області, в 2018 році Громадянин повідомив спеціалістів про позитивне вирішення його питання. Органи місцевого самоврядування до яких звертався Громадянин на сесії сільської ради прийняли законне рішення, яким  виділили земельну ділянку в межах села для ведення особистого сільського господарства. Таким чином ще один громадянин України, учасник бойових дій реалізував право, що гарантоване Конституцією та Законами України.

На виконанні у Сокальському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження щодо стягнення аліментів з

На виконанні у Сокальському районному  відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження щодо стягнення аліментів з Боржника на утримання дитини починаючи з 11.12.2003 року. Виконавцем встановлено, що боржником не сплачуються аліменти з грудня 2014 року, у зв’язку з чим, згідно розрахунку державного виконавця заборгованість по сплаті аліментів склала 59 894,25 грн., що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Відповідно державним виконавцем до боржника застосовано заходи примусового виконання рішення суду згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження». У зв’язку з застосованими державним виконавцем заходами боржником сплачено заборгованість у повному обсязі.

Успішна історія стягнення багаторічної заборгованості по сплаті аліментів

У Мостиському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Мостиським районним судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліменти на утримання дітей, щомісячно в розмірі 450 грн. починаючи з 25.05.2007 р. і до досягнення дитиною повноліття.

Станом на 01.08.2017 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 26 310 грн.

Державним виконавцем неодноразово направлялись виклики боржнику проте боржник на виклики не з’являвся.

Державним виконавцем скеровано подання до Мостиського районного суду про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

Дане подання судом задоволено в результаті чого боржником погашено заборгованість в повному обсязі.

Не платите аліменти - будьте готові позбутися свого авто!

На виконанні у Сихівському відділі ДВС перебуває виконавче провадження про стягнення з Боржника на користь Стягувачки аліменти на утримання неповнолітніх Сина 1998р.н. та Дочки 2006р.н. в розмірі 1/2 частини з усіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 03.11.2015р. до досягнення дітьми повноліття. В рамках виконавчого провадження виявлено наявне майно у боржника, а саме транспортний засіб MAZDA 323 F, яке описане, оцінене та готується пакет документів для подачі в СЕТАМ.

Успішна історія Дрогобицького ДРАЦСу.

До  Дрогобицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулась громадянка України з питань державної реєстрації народження дитини у відповідності до ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Зібравши матеріали справи, а саме: рішення суду про розірвання суду, паспорт громадянина України, медичне свідоцтво про народження дитини тощо, відділом встановлено: дитина народилась до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу.

Надана консультація щодо державної реєстрації народження дитини, в даному випадку,  не відповідала бажанню матері, що призвело, в свою чергу, до реєстрації народження з пропуском строку та з подальшим зверненням до суду.

Даним відділом надано відповідні роз’яснення для правильного написання позовної заяви, з метою подальшого виконання рішення суду.

Дане питання вирішено, в результаті чого видано повторне свідоцтво про народження сина, після внесення відповідних змін.

Успішне отримання повторного свідоцтва про народження.

            До Франківського районного у м.Львові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулася громадянка для отримання повторного свідоцтва про її народження. Під час розгляду документів з’ясувалося, що існують суттєві  розбіжності між даними, зазначеними у паспорті громадянки та даними її свідоцтва про народження, зокрема щодо написання її по батькові. Така розбіжність   унеможливлювала видачу повторного свідоцтва.  Громадянці було запропоновано подати до відділу заяву про внесення змін та виправлень до актового запису про її народження.  Для розгляду даної справи відділом було зроблено запит до центрального  державного  історичного архіву м. Львів щодо витребування архівної довідки про народження батька заявниці за 1931 рік. І хоча за вказані роки збереглися далеко не всі метричні книги, у даному випадку громадянці пощастило, документи щодо народження її батька збереглися, та архівна довідка була надіслана до відділу. Після оперативного розгляду зазначеної заяви до актового запису були внесені зміни і громадянка отримала своє таке довгождане свідоцтво про народження.

Захист прав та інтересів громадян.

10 січня 2018 року до Головного територіального управління юстиції  звернувся Громадянин із питанням щодо сплати боргу банку Михайлівський, який 2016 році Національний банк України визнав неплатоспроможним. Громадянин не знав що робити далі, бо вже два роки потерпав від телефонного терору з боку осіб, які невідомим способом заволоділи його особистими даними. Можливо це  б продовжувалось і надалі та погрози від невідомих ставали все страшнішими. Одна з останніх полягала в тому, що у випадку несплати боргу на визначений рахунок без відома заявника  за допомогою нотаріуса буде переписано (конфісковане) все його майно. Налякавшись, що погрози буде реалізовано і в його оселю прийдуть виконавці з виконавчим листом про виселення, Громадянин, аби попередити ймовірні шахрайські дії, в своєму зверненні попросивши юстицію заблокувати  будь які дії з боку нотаріусів та реєстраційних служб, що стосуються його майна.

19 січня 2018 року Відділом систематизації законодавства правової роботи та правової освіти для врегулювання питань щодо кредитної заборгованості, рекомендовано звернутися до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ». Наголошено, що згідно статті 128 Цивільного процесуального кодексу України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов’язковою. Якщо їх явка є не обов’язковою Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії. Тому у разі виникнення судового процесу відповідач буде повідомлений безпосередньо судом.

Щодо питань, які стосуються приватної власності, звернено увагу заявника  на те, що відповідно до частини 4 статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Статтею 319 Цивільного кодексу України визначено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні, згідно статті 321 Цивільного кодексу України.

Згодом в телефонному режимі Громадянин висловив подяку юстиції за надані роз’яснення завдяки яким він вирішив питання з заборгованістю та  немає побоювань стосовно незаконного заволодіння чи розпорядження його майном.

Успішна історія стягнення адміністративного штрафу.

16 січня 2018 року до Жовківського  районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області надійшов виконавчий документ постанова Жовківського районного суду Львівської області від 04 жовтня 2017 року про визнання Громадянина винним у вчиненні адміністративного правопорушення   передбаченого ст.. 130 ч. 2 Кодексом України про адміністративні правопорушення  та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 20 400 ( двадцять тисяч чотириста) грн.. 00 коп., стягнення 320,00 грн. судового збору в дохід держави.

18 січня 2018 року державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження  , яка 18 січня 2018 року направлена сторонам для виконання.

З метою забезпечення виконання виконавчого документу 18 січня 2018 року державним виконавцем  винесена постанова про арешт майна боржника в межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, шрафів 20720 грн., яка направлена

на виконання в органи та установи, які посвідчують договори відчуження майна чи проводять його перереєстрацію на іншого власника, та сторонам виконавчого провадження.

18 січня 2018 року на запит державного виконавця  від Державної фіскальної служби України  надійшла відповідь , згідно якої  платник податків на обліку в органах ДПС не перебуває.

18 січня 2018 року  на запит державного виконавця від Пенсійного фонду України надійшла відповідь, згідно якої  Громадянин перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Львівській області та отримує пенсію в розмірі 1452 грн., останнє місце якого Військова частина.

22 січня 2018 року на підставі постанови державного виконавця про арешт майна боржника надійшла інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухо-мого майна щодо суб’єкта про  державну реєстрацію обтяжень та про те, що  боржнику на праві власності належить ½ частка квартири.

22 січня 2018 року на підставі інформації про державну реєстрацію обтяжень та наявності у власності боржника нерухомого майна державний виконавець прийняла рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

26 січня 2018 року боржник  прибув до державного виконавця, який  роз’яснив боржнику  дії державного виконавця щодо примусового виконання рішення суду та надав йому правову  допомогу у вирішенні  даного питання.

29 січня 2018 року боржник штраф та судовий збір в сумі 20 720 грн., виконав-чий збір в сумі 2072 грн., та витрати виконавчого провадження в сумі 150 грн. сплатив в повному обсязі , що підтверджується квитанцією № 76 від 29.01.2018 року.

31 січня 2018 року враховуючи  те, що кошти надійшли на депозитний рахунок відділу, державний виконавець винесла постанову про закінчення виконавчого провадження , припинення арешту майна боржника та скасування інших заходів примусового виконання рішення.

Заборона виїзду за кордон, як дієвий важіль впливу на боржника.

У старшого державного виконавця Червоноградського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження щодо виконання виконавчого листа, виданого 11.02.2009 року Червоноградським міським судом Львівської області, про стягнення з Боржника на користь Стягувачки аліментів на утримання дітей: Дочки , 23.08.2000 р.н., та Сина, 18.03.2007 р.н., в розмірі 1/3 частини зі всіх видів доходу щомісячно, але мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 08.10.2008 року і до досягнення дітьми повноліття.

Станом на 21.02.2018 року у боржника була наявна заборгованість зі сплати аліментів на користь у розмірі 62018,63 грн.

В ході проведення виконавчих дій, державним виконавцем скеровано на адресу Державної прикордонної служби ухвалу Червоноградського міського суду про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

В процесі примусового виконання виконавчого листа №2-4126/08, виданого 11.02.2009 року Червоноградським міським судом Львівської області,  встановлено, що 21.02.2018 року на адресу Червоноградського міського ВДВС ГТУЮ у Львівській області надійшла заява Боржника  №б/н від 21.02.2018 року, згідно із якою стягувачка повідомляє, що заборгованість по аліментах станом на 21.02.2018 року погашена в повному обсязі.

Ефективне виконання відділом своїх обов'язків.

Дрогобицький РВ ДВС з виконання виконавчого листа № 2-2036, виданого 16.05.2007 Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, про стягнення  з Боржника в користь Стягувачки аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на утримання сина 26.02.2004 р.н.

Згідно розрахунку заборгованість по аліментах станом на 01.02.2018 становила суму 46432,01 грн.

З метою забезпечення належного виконання вимог Закону України від 07.12.2017 за № 2234 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» 20.02.2018 державним виконавцем винесено чотири постанови передбачені п. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження».

В результаті вчинених державним виконавцем заходів, боржником 21.02.2018 перераховано стягувачеві 10000,00 грн, 22.02.2018 - 27900,00 грн, загальна сума сплаченої заборгованості станом на 27.02.2018 становить 37900,00 грн.

Успішна історія з виправлення помилки.

В лютому місяці до Буського РВ ДРАЦС звернулись громадяни, в яких виникла проблема. Їх син  , якому виповнилось 24 роки, не звертався до міграційної служби для отримання паспорта, оскільки в свідоцтві про народження допущено помилку в прізвищі..Міграційна служба повинна встановити його особу, оскільки зараз документ, що посвідчує особу отримують в 14 років.

Для звернення до відділу про внесення змін до актового запису цивільного стану звернулись батьки. Від сина також отримано відповідну заяву та довідку міграційної служби, що особа не документована паспортом, а також тимчасове посвідчення Буського районного військового комісаріату з фотокарткою. Розглянувши дані матеріали справи Буським районним відділом ДРАЦС було внесено зміни до актового запису про народження та видано свідоцтво про народження. Як результат громадянини звернувся до міграційної служби про документування його паспортом.

В даному випадку проблема могла бути вирішення тільки за умови співпраці відділу з міграційною службою, військовим комісаріатом.

Погашення заборгованості по аліментам

Бродівська виконавча з примусового виконання виконавчого листа від 28.12.2015 року, виданого Бродівським районним судом Львівської області, про стягувати з Боржника, на користь Стягувачки аліменти у розмірі 880,00 грн. щомісячно.

Станом на 01.02.2018 рік заборгованість по аліментах становила – 16 720,00 грн. Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по аліментах, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець, в телефонному режимі, зобов’язав боржника з’явитися до відділу державної виконавчої служби.

15.02.2018 року боржник з’явився до відділу та був ознайомлений із розміром заборгованості по аліментах, а також про те, що вразі несплати боргу, згідно ч.9 ст.71 ЗУ «Про виконавче провадження», він буде тимчасового обмежений у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії , у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про що в свою чергу, був складений акт державного виконавця.

19.02.2018 року боржником було надано квитанцію про сплату аліментів у сумі  24 959,81 грн., що включає в себе 16 720,00 грн. заборгованості та сплачені аліменти по вересень місяць 2018 року включно.

Швидке вирішення проблем з виплатою аліментів!

02.03.2018 року у Галицький відділ державної виконавчої служби міста Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулась заявниця-стягувач  з проханням посприяти стягненню боргу зі сплати аліментів з боржника.

06.03.2018 року державним виконавцем винесена постанова про опис і арешт майна боржника, а також здійснено вихід на територію та проведено опис та арешт квартири, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Кримська, 28/78.

07.03.2018 року боржник з’явився у відділ та 20.03.2018 року сплатив заборгованість у повному обсязі (74 000грн), на депозитний рахунок відділу.

22.03.2018 року державним виконавцем перераховано вказані вище кошти на реквізити рахунку, які надала у заяві стягувач.

Юстиція ніколи не залишалась осторонь проблем сирот!

До Старосамбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернувся директор Добромильської загально-освітньої середньої школи інтернат, в якій на державному забезпечені перебуває дитина. Він розповів, що при державній реєстрації народження дитини, у відомостях про батьків було допущено помилку у графі по батькові дитини, а це перешкоджає оформити документи на усиновлення дитини.

Тому працівником відділу було прийнято заяву на внесення змін до актового запису про народження. Швидке виконання даної справи ускладнювалось тим, що всі необхідні актові записи знаходились в інших відділах Львівської області. Було прийнято рішення негайно скерувати всі необхідні запити.

На протязі одного робочого дня справа була сформована та надіслана у відповідний відділ, у якому перебуває на зберіганні другий примірник актового запису, до якого необхідно внести зміни.

Справу успішно виконано та видано повторне свідоцтво про народження дитинки, яке отримав директор Добромильської загально-освітньої середньої школи інтернат.

Закон #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ в дії!

У Франківському відділі державної виконавчої служби м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Франківським районним судом м. Львова про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно.

Станом на 01.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила –26855 грн.

При виході за місцем проживання боржника мобільною групою відділу роз’яснено зміни до Закону України «Про виконавче провадження» що стосуються посилення відповідальності по заборгованість по аліментах, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, а саме про те, що державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України — до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами — до погашення заборгованості зі сплати аліментів у
повному обсязі;

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, — до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання — до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

23.02.2018 року боржником надано підтвердження про сплату заборгованості в повному обсязі.

Допомога при реєстрації народження дитини.

Відділом ДРАЦС було одержано усну інформацію від однієї із місцевих рад Яворівського району Львівської області, про те , що в одному із населених пунктів даної місцевої ради проживає мати без реєстрації на території місцевої ради, народила дитину та не провела державну реєстрацію її народження. Відділом ДРАЦС було встановлено, що жінка 1999 року народження, зареєстрована в одній із областей України, проживає в будинку на території одного із сіл Яворівського району Львівської області, народила дитину в пологовому відділенні Яворівської центральної районної лікарні Львівської області  та не зареєструвала в державних органах реєстрації актів цивільного стану факт народження своєї дитини . Мати новонародженої дитини зареєструвала шлюб з чоловіком ,який є біологічним батьком даної дитини після народження дитини , під час державної реєстрації шлюбу обрала прізвище чоловіка і, оскільки вона зареєстрована в іншій області України, здала документи на виготовлення нового паспорта громадянки України після державної реєстрації шлюбу.  Відділом проведено роз’яснювальну роботу з даною громадянкою і повідомлено ,що  нею вчинено адміністративне правопорушення , оскільки відповідно до статті 144 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини зареєструвати її народження в державному органні реєстрації актів цивільного стану . Невиконання цього обов’язку є підставою покладення на них відповідальності, встановленої законом .

Спільними зусиллями працівників відділу, представників органів місцевого самоврядування, представників медичної установи мати дитини та її чоловіка викликано до відділу ДРАЦС де в присутності них за їх особистим бажанням подано заяву матері та батька дитини про визнання батьківства, на підставі якої зареєстровано факт державної реєстрації народження їх дитини.  Також відділом складено протокол про адмінісративне правопорушення у зв’язку з несвоєчасною реєстрацією народження дитини, який направлено на розгляд в адміністративну комісію по місцю проживання матері.

Справа щодо проведення державної реєстрації народження дитини завершена – відділом зареєстровано народження дитини та видано документ про її народження – свідоцтво.

Слід зазначити, що оперативні дії працівників відділу ДРАЦС та небайдужість і зусилля посадових осіб району до даної ситуації, призвели до успішного завершення даної справи.

Скажемо НІ недобросовісним боржникам!

У Турківському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження  з примусового виконання виконавчого листа виданого 04.02.2013 року Мостиським районним судом Львівської області про стягнення з боржника на користь стягувачки аліментів на утримання однієї дитини: доньки Вікторії – 26.02.2006 р.н. в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 02.10.2012 року і до досягнення дитиною повноліття. Виконавче провадження поступило на виконання з Сихівського відділу ДВС м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

23.11.2017 року державним виконавцем винесено постанову про прийняття виконавчого провадження до виконання та направлено сторонам до відома і виконання. Станом на момент прийняття виконавчого документа до виконання заборгованість по аліментах становила 60177,44 грн.

З метою встановлення майнового стану боржника державним виконавцем скеровано запити у реєструючі органи. а саме: ТСЦ № 4648 МВС у Львівській області, Відділ Держгеокадастру у Турківському районі Львівської області, Пенсійний фонд України, Державну Фіскальну службу України, Управління соціального захисту населення Турківської РДА. Однак, згідно відповідей реєструючих органів належного майна за боржником не виявлено, доходів боржник не отримує, відкритих рахунків у банківських установах немає.

При виході за адресою для перевірки майнового стану боржника – майно, на яке б можна було звернути стягнення, за боржником відсутнє. Боржник пред’явив до відділу ДВС платіжні документи про сплату аліментів в користь стягувача в сумі 16030,00 грн. за попередній період.

Згідно розрахунку державного виконавця заборгованість по аліментах станом на 07.03.2018 року становила 45527,83 грн.

Після вчинення державним виконавцем виконавчих дій, передбачених ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», боржник 13.03.2018 року сплатив заборгованість по аліментах у сумі 45527,83 грн. в користь стягувача згідно виконавчого документа. Аліменти боржником сплачені по 31.03.2018 року. Станом на 20.03.2018 року заборгованості по аліментах немає, боржник зобов’язався в майбутньому щомісячно сплачувати аліменти в розмірі, встановленому рішенням суду та чинним законодавством України, не допускати виникнення заборгованості по аліментах.

Вартові щасливого дитинства

На виконанні у Золочівського районного відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження з виконання виконавчого листа виданого Буським районним судом Львівської області про стягнення з Боржника на користь Стягувача аліментів на дитину, щомісячно в розмірі 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку,починаючи з 19.11.2012 і до досягнення дитиною повноліття.

У січні 2013 року держаним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копії якої скеровано сторонам виконавчого провадження для виконання та відома.

Оскільки боржник з моменту відкриття виконавчого провадження аліменти згідно даного виконавчого документа не сплачував, відповідно державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника, яку скеровано сторонам для відома та відповідним органам для виконання.

Станом на 06.03.2018 заборгованість по аліментах становила 19 092,04 грн. відповідно до розрахунку по аліментах здійсненого державним виконавцем.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, 22.02.2018 державним виконавцем винесено постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим у відділ з’явився Боржник та сплатив заборгованість в сумі 19 092,04 грн., що підтверджується платіжним дорученням.

Коли Закон пришвидшує сплату заборгованості

У Мостиському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Мостиським районним судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно., у зв’язку з продовженням сином навчання, починаючи з 21.11.2016 і до досягнення сином 23 – річного віку за умови продовження ним навчання.

Станом на 01.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 1116,02 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та з вищевказаними постановами особисто.

Впродовж двох днів, боржником зараховано на депозитний рахунок кошти в сумі 10 000грн. для погашено заборгованість по аліментах.

Успішна історія стягнення аліментів.

У Трускавецькому міському  відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Трускавецьким міським судом Львівської області про стягнення із боржника на користь стягувача  аліментів в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно на утримання доньки.

Станом на 01.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 83 992,18 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Станом на 01.03.2018 року заборгованість боржника по сплаті аліментів становила – 85 507,18 грн.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 13.03.2018 року стягувач прибув до відділу та повідомив про відсутність  заборгованістю по сплаті аліментів, що підтверджується власноручно написаною заявою стягувача про погашення заборгованості в повному обсязі.

 

Успішна історія погашення заборгованості по аліментам.

У Червоноградському міському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа про стягнення з Боржника в користь Стягувача аліментів на утримання сина Дмитра, сина Юрія  в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку в місяць, починаючи з 22.07.2010 року

Станом на 27.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 85 142,71 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

На адресу стягувача неодноразово скеровано повідомлення про те, що відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості аліментів, стягувач має право звернутися до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинення кримінального правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 26.02.2018 року Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та долучив квитанції про часткову сплату заборгованості

26.02.2018 року на адресу відділу ДВС надійшла письмова заява стягувача про повернення виконавчого документа без виконання та з проханням не застосовувати заходів примусового стягнення аліментів відносно боржника.

Червоноградським міським  ВДВС ГТУЮ у Львівській області винесена постанова про закінчення виконавчого провадження, у зв’язку із повноліттям дитини та відсутністю заборгованості по сплаті аліментів та припинено заходи примусового виконання.

Новації по стягненню аліментів в дії!

На примусовому виконанні у Городоцькому районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Городоцьким районним судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі по1000,00 грн. щомісячно на двох дітей, починаючи з квітня 2013 р. і до досягнення дітьми повноліття.

Станом на кінець лютого 2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 56000,00 грн.

Оскільки у боржника наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, боржник ухиляється від виконання зобов'язань покладених на нього рішенням, що відповідно до Закону України "Про виконавче провадження"підлягає примусовому виконанню., державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України ; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, які скеровані боржнику для відома.

Отримавши вказані постанови, що суттєво обмежують права боржника, останній сплатив заборгованість в повному обсязі в сумі 56000,00 грн.

Ще один #ГореБатько став відповідальним!

У Дрогобицькому МРВ ДВС перебуває виконавче провадження з виконання виконавчого листа, виданого 13.01.2009 р. Дрогобицьким міськрайонним судом, про стягнення аліментів з Боржника в користь Стягувачки на утримання їх сина ,26.08.2002 р.н в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів для дитини відповідного віку, починаючи з 17.11.2008 року і до досягнення дитиною повноліття.

25.03.2013 р. виконавчий документ, який поступив з ВДВС Трускавецького МУЮ  прийнято до примусового виконання та винесено постанови про відкриття виконавчого провадження. Станом на 01.01.2018 р., згідно розрахунку державного виконавця заборгованість за  виконавчим документом становила суму  68367,37 грн.

В результаті вчинених державним виконавцем заходів, спрямованих на примусове виконання рішення суду, а саме – звернення до суду з поданням про оголошення розшуку боржника, а в наступному встановлення його місця проживання та джерела отримання доходів, постанову скеровано у військову частину, що знаходиться у м. Яворів.

Згідно постанови державного виконавця, стягнення проводиться із доходів боржника у розмірі 70%. Станом на 27.02.2018 р. заборгованість по аліментах погашено у розмірі 4516,64 грн.

Успішна історія відновлення свідоцтва про народження.

25 січня 2018 року до Жовківського районного відділу ДРАЦС звернулась громадянка, 1941 р.н. уродженка села Велика Лінина, Старосамбірського району Львівської області, жителька Жовківського району, з питання отримання свого свідоцтва про народження. Жінка поважного віку, стверджувала, що свідоцтва про народження вона ніколи не бачила, але воно їй було дуже необхідне для представлення в нотаріальну контору. Відділом того ж дня, електронною поштою, надіслано запит до Старосамбірського відділу ДРАЦС та на жаль виявилось, що актовий запис про народження заявниці у відділі – не зберігся. Громадянці роз’яснено, що у відповідності до п.1.10 Правил внесення змін до актових записів, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Мінюсту України 12.01.2011 року за № 96\5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 р. за № 55/18793, питання щодо поновлення актового запису розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Окрім вказано, роботу відділу ускладнювало те, що у заявниці не збереглися документи, окрім паспорта, які були необхідні для долучення до заяви про поновлення актового запису про її народження (свідоцтво про шлюб батьків, свідоцтва про смерть батьків, свідоцтва про народження дітей). В процесі розгляду клопотання заявника відділом надавалися запити на перевірку наявності актових записів про народження до Відділу ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області та до Старосамбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Львівській області, в короткі терміни були надіслані відповіді та сформовані витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису, про шлюб, про шлюб батьків, про смерть батьків, про народження сина. Враховуючи, оперативну роботу Жовківського районного відділу ДРАЦС, відділу ДРАЦС УДР ГТУЮ у Львівській обл., Старосамбірського районного відділу ДРАЦС, заявнику стало можливим 16.02.2018 року, менш як за місяць отримати свідоцтво про народження.

         Заявниця, була приємно вражена  роботою працівників відділу та швидким вирішенням її успішної справи.

#ЗНАЮ!ДІЮ!ОТРИМУЮ!

До Старосамбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернувся громадянин щодо отримання витягу з державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо підтвердження дошлюбного прізвища матері.

 Згідно штампа про шлюб з копії паспорта матері заявника було видно, що шлюб укладений по селу Зоротовичі Старосамбірського району Львівської області. Після проведених пошуків в архіві відділу було з’ясовано, що актовий запис про шлюб батьків відсутній.

 Тоді працівник відділу зробив та надіслав запит про пошук у других примірниках актових записів про шлюб до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області. Після перевірки у других примірниках був знайдений актовий запис про шлюб. Головним спеціалістом відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області була зроблена копія актового запису про шлюб належним чином завірена і надіслана до нашого відділу. Після чого актовий запис був внесений до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

 Громадянин отримав довгоочікуваний витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо підтвердження дошлюбного прізвища матері і був задоволений що не потрібно звертатися до суду для поновлення актового запису про шлюб батьків, оскільки батьки померли.

Read more …

Не залишаємось байдужими і до проблем переселенців!

Залізничний районний у місті Львові відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області  інформує щодо успішної історії…:

У липні 2016р. переселенець з окупованої території Автономної Республіки Крим (Громадянин), який на даний час проживає зі своєю багатодітною сім`єю (Кримські татари) у Залізничному районі м.Львова, зареєстрував  у Залізничному районному у місті Львові відділі ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області зміну власного  імені з «Ленур» на «Ахмад». Після цього, виникла потреба змінити ім»я батька та по батькові у свідоцтвах про народження 5 дітей. Актові записи про шлюб (Сім`ї), народження їх дітей знаходились на окупованій території – АРК, крім того практично в усіх відомостях Державного реєстру актів цивільного стану громадян  цих документів було допущено ряд помилок  у перекладі з російської мови на українську при внесенні у електронну базу даних, що утруднювало швидке вирішення поставлених завдань. Однак завдяки правильному наданні роз`яснень норм чинного законодавства, правильному скеруванні у послідовності багаточисленних  дій заявника у плідній співпраці з відділом державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, де знаходиться архів книг державної реєстрації актів цивільного стану Автономної Республіки Крим, - станом на 2018рік усі питання щодо документів цивільного стану  зазначеної родини вирішені: поновлено  4 актових записи про народження малолітніх дітей,  внесено змін, виправлень до цих же 4-х актових записів про народження, оформлено зміну імені 3-м неповнолітнім дітям. У процесі, виправлено документи про шлюб Небієвих та у 2016році зареєстровано народження ще однієї дівчинки щасливої родини.

Read more …

Виховуєм сумлінність у батьків боржників!

Бродівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області  надає інформацію реалізованих відділом «Історій успіху», а при дотриманні принципу Міністерства юстиції України «Сказано-зроблено», а саме:

У старшого державного виконавця відділу на виконанні  перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа  від 2008 року, виданого Бродівським районним судом Львівської області, про стягнення з Громадянин 1, 27.03.1965 р.н., на користь Громадянин 2 аліменти у розмірі 250,00 грн. щомісячно.

Станом на 01.02.2018 рік заборгованість по аліментах становила – 12 000,00 грн. Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по аліментах, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст.71 Закону України «Про виконавче провадження»  винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

20.02.2018 року боржник Громадянин 1 з’явився до відділу та був ознайомлений з вище вказаними постановами особисто. Впродовж дня, борг був погашений в повному обсязі, у розмірі 12 500,00 грн., з переплатою на березень місяць. Боржником надано квитанцію про сплату боргу від 20.02.2018 року, яка підкріплена до матеріалів виконавчого провадження.

Read more …

Якщо один із батьків іноземець!

Галицький районний у місті Львові відідія інії реєстрації актів цивільного стану Головного територільного управ ления юстиції у Львівській областіповідомляє наступне: У лютому 2018 року, при приключениях в действии, документы для участия в мероприятиях, в которых принимали участие люди, люди, живущие в семье, проживающие в них, не могут проживать в уединении. Львова у громадянина Королівства Нідерландів (батька новонародженої дитини) було відмовлено, у зв'язку з тим, що у îого не було перекладу паспорта. Йому було роз'яснено, що оскільки Вінєється громадянином іноземної держави, необхідно перекласти паспорт на українську мову и нотариально засвидичити його. Після чого він разом із матір`ю дитини може звернутися до відділу та зареєструвати дитину, долучивши всі необхідні документи. Одночасно було надано консультацію щодо присвоєння імені дитині, а саме- «Навід» та не присвоєння по батькові, згідно національних традицій батька. У лютому 2018 року провідним спеціалістом відділу було проведено державну реєстрацію народный дитини, складено актовий записки про народження та видыно свідоцтво про народження. Так як, свідоцтво про народження дитини буде використовуватися батьком у Королівстві Нідерландів, батькам було роз'яснено про необхідність проставленія апостилю на документі та скеровано дане свідоцтво на проставлення апостилю.

Read more …

Червоноградський ДВС культивує відповідальне батьківство!

У Червоноградському міському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Червоноградським міським судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Стягувача аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно починаючи з 20.09.2001 року і до повноліття дитини (05.02.2014 р.н.).

Станом на 05.02.2014 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 32 921,49 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 12.02.2018 року Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та з вищевказаними постановами особисто.

Заборгованість погашена в повному обсязі у розмірі 32 921,49 грн. Виконавцем Червоноградського міського ВДВС ГТУЮ у Львівській області винесена постанова про закінчення виконавчого провадження у зв’язку із повноліттям дитини та відсутністю заборгованості по сплаті аліментів та припинено заходи примусового виконання.

 

Read more …

Сплатив аліменти - вільно подорожуй!

У Дрогобицькому МРВ ДВС Головного ТУЮ у Львівській області перебуває на виконанні виконавче провадження:

Виконавче провадження з виконання виконавчого листа, виданого 06.06.2017 р. Дрогобицьким міськрайонним судом, про стягнення з боржника в користь стягувачки аліменти на її утримання, в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн. до досягнення дочкою трирічного віку, починаючи з дня пред'явлення позову до суду, тобто з 16.03.2017 року.

Виконавче провадження з виконання виконавчого листа, виданого 06.06.2017 р. Дрогобицьким міськрайонним судом, про стягнення з боржника в користь стягувачки аліменти на утримання доньки, 17.09.2015 р. народження, аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі по 1000 грн. щомісячно до  досягнення  дитиною повноліття, починаючи з дня пред'явлення позову до суду, тобто з 16.03.2017року.  

06.06.2017 р. виконавчі документи прийнято до примусового виконання та винесено постанови про відкриття виконавчих проваджень. Станом на 01.02.2018 р., згідно розрахунків державних виконавців заборгованість за кожним виконавчим документом становила 11 000 грн.

В результаті вчинених державними виконавцями заходів, спрямованих на примусове виконання рішення суду, а саме – звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України та скерування відповідної ухвали суду у Державну прикордонну службу України, боржником погашено фактично заборгованість по аліментах по 2-х виконавчих документах в сумі 22 000 грн.

Read more …

Успішна історія відновлення свідоцтв про народження.

06.12.2017р до Радехівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області надійшли заяви матері про видачу повторних свідоцтв про народження її двох малолітніх дітей. В результаті проведеної перевірки було встановлено, що у Радехівському  районному відділі ДРАЦС та в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, актових записів про народження дітей – не виявлено. З’ясувалося, що жінка - багатодітна мати.   У 2011році народила дочку та у 2012 році  сина  але свідоцтва про народження дітей не видавалися, оскільки вона  не зверталася  до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно пункту 24 Глави ІІІ Правил державної реєстрації актів  цивільного стану  в  Україні в якому вказано, що державна реєстрація народження з пропуском строку проводиться відділом ДРАЦС на загальних підставах за заявою будь-кого з осіб визначених статтею 144 Сімейного кодексу України, відповідно до  якої батьки зобов'язані  зареєструвати дитину  у відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

Громадянкою були  зібрані та надані відділу такі документи: медичні свідоцтва про народження дітей; медичні довідки про перебування дітей під наглядом лікувального закладу, заповнені лікарем, під наглядом якого перебувають діти, і засвідчені підписом керівника закладу охорони здоров'я та круглою печаткою закладу. На підставі вищезазначених документів, а також заяв матері про державну реєстрацію народження з пропуском строку працівниками відділу були розпочаті дві справи. В процесі розгляду  звернень надавалися запити на перевірку наявності актових записів про народження до Відділу ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області, в короткі терміни були надіслані відповіді та сформовані витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актових записів. В результаті швидкого та успішного розгляду справ, на протязі двох тижнів, були вирішенні питання державної реєстрації народження  малолітніх дітей одинокої, багатодітної мами, складені актові записи та видані свідоцтва про народження дітей з пропуском строку.

Громадянка була задоволена роботою працівників відділу та  приємно вражена швидким вирішенням її успішної справи.

Read more …

Успішна історія погашення багаторічного боргу по аліментам.

У Залізничному відділі державної виконавчої служби м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа виданого 13.04.2009 року Перемишлянським районним судом Львівської області про стягнення з боржника на користь стягувачки аліменти на утримання двох дочок - 17.04.1998 р.н., та 22.08.1999 р.н. у розмірі 500 грн. щомісячно з 12.12.2008 року і до повноліття дітей.

13.05.2010 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та направлено сторонам до відома та виконання рекомендованою кореспонденцією.

З метою встановлення майнового стану боржника державним виконавцем скеровано запити у реєструючі органи. а саме: ТСЦ №1 4641 МВС у Львівській області, Держгеокадастру у Львівській області, Головне Управління Держпраці у Львівській області, Державну Фіскальну службу України. Однак, згідно відповідей реєструючих органів належного майна за боржником не виявлено.

Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на все нерухоме майно накладено арешт.

При виході за адресою для перевірки майнового стану боржника - майно на яке б можна було звернути стягнення за боржником відсутнє.

Згідно розрахунку державного виконавця заборгованість по аліментах станом на 01.02.2018 року становить 26375,00 грн.

Згідно вчиненням виконавчих дій державним виконавцем, які передбаченні чинним законодавством, боржник сплатив заборгованість по аліментах у сумі 26375,00 грн. 27.02.2018 року стягувачу, та станом на 28.02.2018 рік заборгованість відсутня.

Read more …

Історія стягнення аліментів

У відділі на виконанні перебувало виконавче провадження №42615031 про стягнення з громадянина в користь його дружини аліменти на утримання неповнолітнього сина, 24.12.1998 року народження та дочки, 22.10.2013 року у твердій грошовій сумі в розмірі 600гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з часу подачі позову до суду, тобто з 17.12.2013 року до досягнення дітьми повноліття. Головним державним виконавцем була нарахована заборгованості в розмірі 58 000 грн., у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів боржника обмежити у праві виїзду за кордон. Рішенням ДПС України від 15.02.2018р. боржнику відмовлено у праві перетину кордону і згідно заяви стягувача від 17.02.2018р. борг погашено у повному обсязі.

Read more …

Франківський ДРАЦС поєднює серця.

До відділу звернулася громадянка Б.Л. та громадянин Б.С. для подачі заяви на шлюб. Під час розгляду документів з’ясувалося, що документи нареченого про розірвання попереднього шлюбу  містять розбіжності, які унеможливлюють прийом заяви на шлюб. Нареченому було запропоновано подати до відділу заяву про внесення змін та виправлень до актового запису про розірвання попереднього  шлюбу.  Після оперативного розгляду зазначеної заяви щасливі молодята 26.01.2018р. подали заяву на шлюб та,  в належний термін, 27.02.2018р. уклали шлюб.

27.02.2018р. до відділу звернувся громадянин  Йорданського Хашимітського Королівства   Б.О.  та громадянка України Х.Н.  з проханням термінової реєстрації шлюбу. Їм було роз’яснено, що відповідно до вимог ст..32 Сімейного Кодексу України шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяву про реєстрацію шлюбу, але одночасно було запропоновано скористатися послугами пілотного проекту «Шлюб за добу» та зареєструвати шлюб у державному підприємстві «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького». Молодята з радістю скористалися даною можливістю та 28.02.2018р. уклали шлюб.

Read more …

Мостиський ДРАЦС допоміг віднайти своє коріння

Мостиським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 12 січня 2018 року було розглянуто звернення жителя міста Хмельницький Хмельницької області про видачу копій актових записів про народження дідуся, яке надійшло Укрпоштою, а саме громадянина, який народився 1897 року у селі Раденичі Мостиського району Львівської області.

Відділом було здійснено перевірку по метричних книгах села Раденичі Мостиського району Львівської області, які знаходяться на зберіганні архівного фонду відділу та виявлено актовий запис про народження вказаного громадянина, складеного костелом села Раденичі Мостиського району Львівської області у 1897 році. Відповідний актовий запис внесено до Державного реєстру актів цивільного стану, та направлено завірену копію актового запису з метричної книги громадянину за вказаною адресою.

Заявник після отримання листа був задоволений роботою відділу та швидким розглядом його звернення і висловив свою подяку через електронну пошту відділу.

Історія успіху у Сокальському РВ ДРАЦС – реєстрація народження дітей ромської національності

Неподалік міста Сокаль, у глухому лісі, без жодних зручностей і комунікацій, живе поселення ромів, великими багатодітними сім'ями. Туди, на виконання доручення Міністерства юстиції України, завітала начальник Сокальського РВ ДРАЦС Віра Шавалюк. Вона ознайомила ромів з листом Міністерства юстиції України від 01.08.2017 р. про забезпечення доступу ромів в Україні до документів про державну реєстрацію актів цивільного стану. Звістку сприйняли з радістю.

У поселенні є 15 дітей, ніхто з них немає свідоцтв про народження. У молодих мам є медичні свідоцтва про народження дітей, проте паспорти громадянина України у них відсутні. Читати і писати вони також не вміють. Спілкувалися охоче, особливо наймолодша мама, їй 15 років, на утриманні має двох дітей: 2 роки і 7 місяців. Свідоцтв про народження у них немає. Та, ані свідоцтва про народження, ані паспорта, мама дітей, на жаль, теж не має.

Впродовж кількох місяців працівники Сокальського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області, докладаючи, чимало зусиль, зареєстрували народження дітей з поселення ромів.
Щаслива мама із сльозами радості на очах отримала перший державний документ про народження своєї донечки.

АДЖЕ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО МАЄ КОЖНА ДИТИНА.

Успішна історія у Яворівському ДВС.

У Яворівському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівської області на виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Яворівським районним судом Львівської області про стягнення із Боржника на користь Боржника аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно.

Станом на 20.02.2018 року заборгованість Боржника по сплаті аліментів становила – 32571,72 грн.

Враховуючи, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Окрім винесених постанов державним виконавцем було вжито ряд заходів примусового виконання рішення суду, у зв’язку з чим 23.02.2018 року Боржник прибув до відділу та був ознайомлений державним виконавцем із заборгованістю по сплаті аліментів та з вищевказаними постановами особисто.

Впродовж дня, борг був погашений боржником в повному обсязі у розмірі 36000 грн, з переплатою на три наступні місяці, що підтверджується наданою державному виконавцю квитанцією про сплату боргу, яка підкріплена до матеріалів виконавчого провадження.

 

Історія успіху повного погашення аліментів.

На виконанні у Шевченківському відділі державної виконавчої служби м. Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебувало виконавче провадження з виконання виконавчого листа виданого Шевченківським районним судом м. Львова, про стягнення з Боржника на користь Стягувача аліментів на дитину, щомісячно в сумі 1200,00 грн., яка підлягає індексації відповідно до закону, починаючи з 08.12.2016 і до досягнення дитиною повноліття.
У червні 2017 р. держаним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копії якої скеровано сторонам виконавчого провадження для виконання та відома. Поряд з цим, державним виконавцем зроблено розрахунок відповідно до якого заборгованість по аліментах, станом на 01.06.2017 р. становила 6929,03 грн.
Державним виконавцем відповідно до вимог ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження» винесено постанову про арешт майна боржника, копію якої скеровано на виконання до Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області та зареєстровано обтяження у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, у зв’язку із наявною заборгованістю зі сплати аліментів понад три місяці.
У листопаді 2017 року до державного виконавця з’явився боржник у зв’язку із тим, що йому на праві власності належить квартира, яку він хоче відчужити, однак не може цього зробити, через те, що державним виконавцем накладено вищезазначений арешт.
Державним виконавцем роз’яснено боржнику, що арешт можливо зняти лише у тому випадку, якщо аліменти будуть сплачені у повному обсязі до досягнення дитиною повноліття, у зв’язку із тим, що виконання даного рішення суду не може бути забезпечено в інший спосіб.
Боржником було сплачено на Депозитний рахунок Шевченківського ВДВС м. Львів ГТУЮ у Львівській області нараховану державним виконавцем суму аліментів, яку платіжним дорученням державного виконавця перераховано Стягувачу на утримання дитини.
Відповідно державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі п.9 ч.1 ст.39 ЗУ «Про виконавче провадження» та знято вищезазначений арешт, у зв’язку зі сплатою аліментів у повному обсязі до досягнення дитиною повноліття.

Історія успіху щодо видачі повторних свідоцтв.

До Бориславського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області у жовтні місяці 2017 року до відділу надійшли заяви від громадянки щодо видачі повторного свідоцтва про народження та повторного свідоцтва про шлюб.
Працівниками відділу були підготовлені запити до відділів ДРАЦС за місцем складання актових записів про народження та шлюб.
Після проведених пошуків була отримана відповідь про відсутність актового запису про народження та наявність актового запису про шлюб.
У зв’язку з відсутністю актового запису у відділі ДРАЦС за місцем його складання, запит був направлений до Історичного архіву.
Громадянку було проінформовано про усі результати пошуків даних актових записів.
Отримавши відповідь щодо вищевказаних актових записів, заявниця була дуже задоволена проведеною роботою працівників відділу та отриманою інформацією, оскільки враховуючи вік заявниці та стан її здоров’я їй не довелось самій звертатись до різних установ, про що нею у “Скринці зауважень та пропозицій” була залишена подяка.

Успішна історія щодо стягнення аліментів на дитину.

На виконанні у Радехівському районному відділі державної виконавчої служби перебує виконавче провадження, відкрите згідно виконавчого листа від 2011 року, який видав Радехівський районний суд Львівської області. Характер стягнення аліменти. Боржник систематично не сплачував стягувачу аліменти. Згідно розрахунку заборгованості по аліментах станом на 05.02.2018 року сума боргу становила 29 841,05 тис.грн.. Державним виконавцем в рамках Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів було вжито відповідні заходи. Станом на 08.02.2018 року грошові кошти в сумі 28 900 грн. були сплачені боржником.